MOBIL.sk MOBIL.sk

V Číne predstavili mobil s najtenšími rámikmi. Nemá výrez a predná kamera sa vysúva
zdroj: Vivo

V Číne predstavili mobil s najtenšími rámikmi. Nemá výrez a predná kamera sa vysúva

Čínska spoločnosť Vivo to všetkým natrela a ukázala, ako by mal vyzerať bezrámikový mobil!

Jeden z trendov, ktoré momentálne udávajú smer výrobcom mobilov, je stenčovanie rámikov popri displeji. Zatiaľ čo spoločnosti ako Apple, Samsung, LG či Xiaomi na to idú viac menej pomaly a momentálne ponúkajú pomer obrazovky k telu niečo cez 80%, čínska spoločnosť Vivo ich všetkých predbehla a ukázala, ako sa to má robiť. 

Najtenšie rámiky na svete

Mobil Vivo Apex prichádza s displejom, ktorý pokrýva 91,24% tela a získava tak ocenenie za najtenšie rámiky okolo obrazovky. Má sotva viditeľné bočné rámy, žiadny výrez v hornej časti obrazovky a tenkú „bradu“ v dolnej časti. Prichádza s 6,59 palcovým displejom a rozmermi, ktorými pripomína Samsung Galaxy Note 8.

Otázka ale iste znie, keď je mobil takmer bezrámikový a nemá ani výrez v hornej časti obrazovky, kde sa vlastne nachádza predná kamera a slúchadlo? Nuž, selfie kamera je umiestnená v tele mobilu a vysunie sa v prípade, že ju budete potrebovať. Mimochodom, fotí v 8MP kvalite. Slúchadlo nie je potrebné, lebo zvuky vysiela samotná obrazovka vďaka technológií s názvom Screen SoundCasting Technology od Vivo. Ide o podobný systém, s akým prišlo Xiaomi, keď predstavilo Mi Mix.

zdroj: Vivo

Snímač odtlačkov v obrazovke

Vivo NEX má aj snímač odtlačkov prstov zabudovaný priamo v obrazovke. Nie je to síce prvý mobil s niečím podobným, avšak aj napriek tomu ide o nadčasovú technológiu, ktorú momentálne neponúka skoro žiadny high-end telefón. 

Čo sa týka výkonu, smartfón nijak nezaostáva za konkurenciou. Výkon mu dodáva Snapdragon 845, ponúka až 8GB pamäť RAM a 256GB vnútorné úložisko. Tomu všetkému dodáva šťavu veľká 4000 mAh batéria. Zadá kamera je duálna – s 12MP a 5MP senzormi a v mobile nájdeme najnovší Android 8.1 s nadstavbou spoločnosti Vivo s názvom Funtouch OS 4.0.

zdroj: Vivo

Zatiaľ nepoznáme informácie o cene zariadenia a nevieme ani to, kedy bude dostupné. Bohužiaľ, predávať sa bude len v Číne

Najnovšie z kategórie: Mobily

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio