MOBIL.sk MOBIL.sk

7 dôvodov, prečo model KEY2 vráti lesk značke Blackberry
zdroj: MOBIL.sk

7 dôvodov, prečo model KEY2 vráti lesk značke Blackberry

Po rokoch tápania sa zdá, že značka Blackberry našla spôsob, ako svoje modely umiestniť do dnešnej doby. Blackberry KEY2 vzdáva poctu zariadeniam ako Blackberry 9000, pričom dizajn a funkcie prispôsobuje potrebám dnešných používateľov.

Značka TLC, ktorá dnes smartfóny Blackberry vyrába, sa učí zo svojich chýb a načúva pripomienkam zákazníkov. Výsledkom tejto snahy je model Blackberry KEY2, ktorý prichádza s väčšou klávesnicou, menšími rámčekmi okolo displeja a množstvom iných vylepšení. Tie zlepšujú nielen prácu so zariadením, ale dopomáhajú človeku k väčšej produktivite. Tu je 7 vecí, ktoré robí Blackberry KEY2 lepšie než jeho moderní predchodcovia.

1. Najbezpečnejší Android Smartfón

Podobne ako predchodcovia, pri modeli KEY2 bola jednou z hlavných výziev bezpečnosť. Po prechode na systém Android spoločnosť priniesla veľmi veľa bezpečnostných prvkov zo svojho staršieho systému BB10 a hodí sa tak najmä ľuďom, ktorí to so svojou mobilnou bezpečnosťou myslia naozaj vážne. KEY2 má do procesoru zakomponované unikátne kryptografické kľúče. Tie overujú procesy vykonávané na zariadení a zabezpečujú, aby nedošlo k zneužitiu zariadenia.

Jadro operačného systému Android je už dlho terčom útoku rôznych hackerov. Blackberry preto do systému umiestnilo množstvo bezpečnostných prvkov, ktoré samotný operačný systém nemá. Zároveň používateľom sľubuje dvojročný servis v podobe bezpečnostných záplat každý mesiac. Výsledkom tejto snahy je, že ochrana modelu KEYone nebola nikdy prelomená. KEY2 preto ide dobrou cestou.

Blackberry KEY2 / TCL

2. Systém ochrany DTEK

Tento dodatočný systém ochrany bol zakomponovaný už aj do predchodcu, ale v novom KEY2 sa posúva ďalej. Už nejde o samostatnú sekciu, ale funkcie zakomponované v systéme. DTEK monitoruje nepotrebné povolenia a operácie v systéme, aby ho udržal bezpečný. Aj jednotlivé aplikácie sa dajú zaheslovať kódom alebo odtlačkom prsta. Nedostane so do nich teda nikto, kto by nemal.

3. Ešte lepšia klávesnica

Nestáva sa často, aby mobilná značka načúvala prosbám svojich zákazníkov. Blackberry to však robí. Keďže hardvérová klávesnica je jedným z hlavných prvkov, kvôli ktorým si zákazníci kupujú smartfóny tejto značky, spoločnosť jednoducho vzala najčastejšie pripomienky k nej a zakomponovala ich do novinky.

Kritizovaná bola lesklá povrchová úprava a tiež nedostačujúca veľkosť klávesnice. Blackberry teda posunulo displej vyššie a plochu klácesnice spoločnosť zväčšila o celých 20 %. Klávesnica je teraz matná a vylepšený bol aj celkový dojem, aby sedela ešte viacerým používateľom pri písaní bez pozerania sa na ňu. Rovnako bolo vylepšené aj podsvietenie klávesnice, ktorého intenzita sa prispôsobuje svetelným podmienkam okolia.

Speed Key / Blackberry Mobile

4. Speed Key

Na klávesnici bola pridaná nová klávesa, o ktorej význame sa viedli diskusie. Dnes už vieme, že ide o tzv. Speed Key. Každej klávese vo vrchných troch radoch môžete priradiť skratku funkcie alebo spustenia až dvoch aplikácií. Jedna sa spustí po krátkom stlačení, druhá pri dlhom. Túto možnosť mal aj model KEYone, ale museli ste vsa vrátiť na domovskú obrazovku. Vďaka klávese Speed Key môžete tieto aplikácie spúšťať odkiaľkoľvek.

5. Convenience Key

Convenience Key je programovateľná klávesa na boku zariadenia, ktorá slúži na spúšťanie aplikácií. Tam však jej možnosti nekončia. S Convenience Key si môžete nastaviť rôzne spúšťanie funkcií, profilov alebo appiek v závislosti na vašej polohe. Ak ste teda v aute a stlačíte ju, spustí sa vám prehrávanie Spotify. Ak prídete domov a stlačíte ju, môže vám smartfón uviesť do tichého režimu a podobne. Záleží iba na vašich preferenciách.

Blackberry KEY2 / TCL

6. Batéria na 2 pracovné dni

Telefóny Blackberry nikdy nepatrili medzi zariadenia so zlou výdržou batérie. Lenže KEY2 dostalo do vienka batériu s kapacitou 3500 mAh a tiež procesor Snapdragon 660. Ten nie je taký žrút energie ako vlajková loď Snapdragon 845, ale s modernou Kryo architektúrou jadier je stále dostatočne výkonný. To sa odrazí na výdrži, ktorá pri klasickom používaní siaha až na hranicu dvoch dní. A keď sa vám batéria vybije, hodí sa technológia Quick Charge 3.0, ktorá ju nabije naspäť na 50 % za pár desiatok minút.

7. Hi-Fi DAC

Hoci je dnes už 3,5 mm audio jack konektor pre slúchadlá skôr raritou, Blackberry sa ho rozhodlo v zariadení ponechať. A aby si boli používatelia istí, že to Blackberry s hudbou myslí vážne, Blackberry KEY2 má integrovaný aj Hi-Fi audio prevodník. Spoločnosť sa tak zaradila k firmám ako LG alebo Sony a tvoria tak úzku skupinku výrobcov, ktorí kladú audio zážitku vysokú prioritu. S moderným Androidom 8.1 Oreo navyše zariadenia podporuje aj Hi-Fi kodeky na prehrávanie hudby prostredníctvom bezdrôtovej technológie Bluetooth.

Blackberry KEY2 tak ukazuje, že v dnešnej dobe toho môže pracovný smartfón s klávesnicou dokázať viac než je otváranie excelovských tabuliek. Klasický dizajn, moderný softvér a hardvér a počúvanie pripomienok svojich zákazníkov sa na novom Blackberry KEY2 odrazili v tom najlepšom.

Najnovšie z kategórie: Blackberry

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio