MOBIL.sk MOBIL.sk

Hra zo sveta The Elder Scrolls príde do smartfónov. Pozrite, akú úžasnú grafiku ponúka
zdroj: youtube.com / GameSpot

Hra zo sveta The Elder Scrolls príde do smartfónov. Pozrite, akú úžasnú grafiku ponúka

Fanúšikovia hernej série The Elder Scrolls by mali otvárať šampanské! Svoju obľúbenú hru si zahrajú už aj na mobiloch.

V týchto dňoch sa pozornosť všetkých fanúšikov hier upiera na Los Angeles v Kalifornií. Tu sa totiž organizuje herný veľtrh E3, počas ktorého sa predstavujú tie najväčšie herné pecky, na ktoré sa môžeme tešiť. E3 ale už dávno nie je len o hrách pre počítače a konzoly, vývojári sa čoraz viac zameriavajú aj na smartfóny. 

Americká spoločnosť Bethesda, ktorá je známa svojou sériami ako Fallout alebo The Elder Scrolls, nám tu predstavila novú hru, ktorá si nájde miesto v našich smartfónoch. Pôjde o hru druhej spomínanej série, ktorá bude niesť názov The Elder Scrolls: Blades. Hráči sa môžu tešiť na plnohodnotné RPG z pohľadu prvej osoby, ktoré prinesie nádhernú konzolovú grafiku do mobilných zariadení.

zdroj: youtube.com / GameSpot

Z traileru a prvej prezentácie to vyzerá tak, že sa skutočne máme na čo tešiť. Hra ponúkne minimalistické užívateľské rozhranie s intuitívnym ovládaním a nové bojové mechaniky. Dôležité bude správne načasovanie a zvolenie správnych pohybov. Tešiť sa môžeme na boj hrubou silou s ťažkým mečom, ale aj používanie kúziel. Čo je veľmi zaujímavé, novinku z dielne Bethesda budeme môcť hrať aj po šírke a výške. V prípade teda, že budete potrebovať voľnú ruku, celú hru odohráte aj v režime na výšku. 

Vráťme sa ale ešte ku grafickej stránke hry. Podľa prvých ukážok z hry to vyzerá ako naozajstná „pastva pre oči“. Bojovanie s príšerami v jaskyniach, prechádzanie nádhernými fantasy lesmi aj súboje s hrdinami v aréne. Až je ťažko uveriť, že takúto grafiku sa niekomu podarilo napchať do mobilného telefónu. Veď sa pozrite sami:

zdroj: youtube.com / GameSpot

Súčasťou hry je aj verzia pre VR. Hru si tak môžete užiť aj vo virtuálnej realite vďaka svojmu smartfónu. The Elder Scrolls: Blades by mala byť dostupná zadarmo už od jesene pre iOS aj Android zariadenia. A musíme povedať, že sa na ňu nesmierne tešíme!

Najnovšie z kategórie: Appky / Soft / Hry

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio