MOBIL.sk MOBIL.sk

Chcete otestovať svoje IT znalosti? Spravte si IT Fitness Test 2018!
zdroj: IT Fitness

Chcete otestovať svoje IT znalosti? Spravte si IT Fitness Test 2018!

Pokiaľ si nie ste istý na akej úrovni sa pohybujú vaše IT znalosti, máme pre vás dobrú správu. Môžete si ich otestovať v IT Fitness Teste 2018.

Ide už o 7. ročník IT Fitness Testu, ktorý si môže spraviť úplne každý z pohodlia svojho domova. Stačí navštíviť stránku www.itfitness.sk, zaregistrovať sa a začať vypĺňať. K testu je teda potrebné mať internetové pripojenie. Samotný test ako aj niektoré z otázok si ho vyžadujú.

Pre všetkých

Bezprostredne po registrácii môžete (ale nemusíte) vyplniť nepovinnú Informačnú časť. Druhá, Vedomostno-kompenzačná, je rozdelená na dva stupne náročnosti. Jeden je určený pre základné školy (20 otázok) a druhý pre stredné školy, vysoké školy a zvedavcov zo všetkých vekových kategórií (25 otázok).

Svoje vedomosti si tento rok v online teste preverilo už viac než 18 tisíc ľudí a od roku 2010, kedy sa konal prvý ročník, sa zapojilo už viac ako 150 000 respondentov. V roku 2014 získal IT Fitness Test cenu Európskej komisie s názvom "Digital Citizenship" (digitálne občianstvo).

via GIPHY

„Teší ma, že priemerná úspešnosť v prípade základných škôl je zatiaľ vyššia ako minulý rok, no zároveň je pre mňa alarmujúce, že priemerná úspešnosť testovania stredoškolákov je v tejto chvíli výrazne nižšia v porovnaní s minulým rokom. Podľa všetkého sa na tom podieľa aj nedostatočná úroveň výučby matematiky a informatiky na základných a stredných školách,“ uviedol k priebežným výsledkom testovania prvý viceprezident IT Asociácie Slovenska Mário Lelovský.

Len do konca mesiaca

Pokiaľ sa chcete zapojiť aj vy, mali by ste sa poponáhľať, testovanie sa totiž končí už 30. júna. Hlavnými partnermi projektu je Úrad podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu, spoločnosť Samsung, SK - NIC, Ministerstvu školstva, vedy, výskumu a športu SR. Organizátormi projektu sú IT Asociácia Slovenska, Digitálna koalícia a Digital Skills and Jobs Coalitions.

zdroj: IT Asociácia Slovenska

Najnovšie z kategórie: Lifestyle

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio