MOBIL.sk MOBIL.sk

Táto schéma dokazuje, že iPhone bude mať trojitú kameru na zadnej strane
zdroj: apple.com

Táto schéma dokazuje, že iPhone bude mať trojitú kameru na zadnej strane

6,5 palcový iPhone by mal mať dizajn podobný iPhonu X a na zadnej strane trojitý fotoaparát. Aspoň to ukazuje uniknutá schéma.

Očakávame, že tento rok by mali do portfólia Apple pribudnúť hneď tri nové iPhony. Všetky sa budú niesť v dizajne iPhonu X – teda horný výrez a úzke rámiky – a prídu v rozdielnych veľkostiach. Ten najočakávanejší je zrejme model „Plus“, ktorý by mal ponúknuť až 6,5 palcovú obrazovku, najlepšie vybavenie a zrejme aj najvyššiu cenu.

Podľa novej schémy, ktorá unikla na verejnosť to vyzerá tak, že tento iPhone by mal dokonca ponúknuť trojitý fotoaparát na zadnej strane. Apple tak kráča v stopách spoločnosti Huawei, ktorá prišla ako prvá s takouto novinkou a dokázala, že tri šošovky majú zmysel. Huawei P20 Pro je stále mnohými považovaný za najlepší fotomobil na trhu.

zdroj: phonearena.com

Schéma podporuje tvrdenie analytika Lu Jialin z Deutsche Securities, ktorý povedal, že iPhone by mal ponúknuť dva objektívy pre stereo videnie a tretí teleobjektív. Vďaka tomu by mal byť smartfón od Apple schopný fotiť obrazy v 3D. Podľa Lu Jialina by teda malo ísť o trochu inú technológiu, ako sme videli v spomínanom Huawei P20 Pro. Ten je vybavený jednou 40MP farebnou kamerou, 20MP monochromatickou kamerou a treťou 8MP s teleobjektívom.

Okrem schémy na 6,5 palcový iPhone máme k dispozícií aj druhú schému, ktorá zobrazuje najlacnejší spomedzi pripravovanej trojice fotoaparátov. Ten by mal mať 6,1 palcov a na zadnej strane len jednu kameru tak, ako súčasný iPhone 8. Či sa všetky tieto dohady potvrdia sa dozvieme zrejme až v septembri, kedy očakávame predstavenie nových iPhonov.

zdroj: phonearena.com

Najnovšie z kategórie: Apple

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio