MOBIL.sk MOBIL.sk

Slúchadlá AirPods budú pomáhať slabo počujúcim
zdroj: Maxpixel.net

Slúchadlá AirPods budú pomáhať slabo počujúcim

Spoločnosť Apple bola vždy zameraná hlavne na používateľov a špeciálne miesto u nej majú ľudia s nejakým postihnutím. Tým sa snaží priniesť technológie na skvalitnenie ich života.

guhanoli / Reddit

Jedným z týchto produktov sú určite smart hodinky Apple Watch, ktoré už nejednému človeku zachránili život. A pokiaľ život zrovna nezachránili, určite svojmu majiteľovi aspoň denno-denne pomáhajú. Ďalším produktom-pomocníkom od spoločnosti s nahryznutým jablkom v logu budú bezdrôtové slúchadlá AirPods.

AirPods doteraz slúžili výhradne na počúvanie hudby. Jedná sa o bezdrôtový model slúchadiel od Apple, ktorý sa na trh dostal po tom, čo sa spoločnosť rozhodla odstrániť zo svojich iPhonov 3,5 mm konektor pre slúchadlá. Produkt je to však vcelku drahý a "iba" počúvanie hudby z neho pomocníka v žiadnom prípade nerobí. Apple to však chce zmeniť.

Zrejme málokto z bežných používateľov iPhonov vie, že sa k nim prostredníctvom technológie Bluetooth dajú pripojiť rôzne načúvacie prístroje s certifikáciou MFi (Made for iPhone). S novým operačným systémom iOS 12, ktorý do zariadení od Apple dorazí na jeseň tohto roka však príde jedna novinka.

Najnovšie sa k iPhonu ako načúvacie zariadenie budú dať pripojiť aj slúchadlá AirPods. Na novinku prišli testeri beta-verzie systému iOS 12. Základ spočíva vo využití zabudovaných mikrofónov v slúchadlách Air Pods, ktoré slúžia pre telefonovanie, na zosilnenie zvukov okolia. Tie potom sluchovo postihnutý počuje v slúchadlách.

AirPods pravdepodobne nenahradia klasické načúvacie strojčeky, ale od Applu je to rozhodne skvelý krok. Keďže ide o nález funkcie v beta verzii systému, podrobnejšie informácie o nej nemáme. Apple sa ňou však pri uvedení systému na trh určite pochváli.

guhanoli / Reddit

Najnovšie z kategórie: Apple

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio