MOBIL.sk MOBIL.sk

Smartfón Lenovo Z5 je oficiálne predstavený, no trochu sklamal
zdroj: Lenovo

Smartfón Lenovo Z5 je oficiálne predstavený, no trochu sklamal

Určite ste zachytili príchod tohto mobil. Už pár týždňov totiž jeho údajná podoba plnila články technologických webov. Napriek tomu. že ide o vcelku vydarené zariadenie, v jednej veci všetkých sklamalo.

Oficiálne vizualizácie pred predstavením mierne zavádzali / Lenovo (Weibo)

Sama spoločnosť do sveta pustila niekoľko dizajnových detailov a podľa nich to vyzeralo tak, že sa konečne dočkáme prvého skutočne bezrámčekového displeja. Mobil mal mať pomer obrazovky k ploche strany mal tvoriť neuveriteľných 95 %. V skutočnosti však má Lenovo Z5 nielen bradu pod displejom, ale vo vrchnej časti na nás "pozerá" výrez displeja. Z pôvodne očakávaného dizajnovo revolučného zariadenia sa tak razom stalo zariadenie podobné všetkým ostatným. Spoločnosť sa zrejme zámerne vyhýbala zverejňovaniu týchto súčastí, aby sa o smartfóne písalo viac.

Lenovo

Ale poďme k špecifikáciám. 6,2-palcový displej s pomerom strán 19:9 a FHD+ rozlíšením zapĺňa 90 % prednej strane, čo zas nie je vyslovene zlé, len sme očakávali viac. Procesorom je osem-jadrový čip strednej triedy - Qualcomm Snapdragon 636. Hoci nejde o najvýkonnejší procesor dneška, stále patrí do vyššej strednej triedy, takže výkon poskytne dostatočný. Sekundovať mu bude 6 GB RAM a 64 alebo 128 GB vnútornej pamäte. Batéria ponúkne kapacitu 3300 mAh.

Lenovo

Ak sa pozrieme na zadnú stranu, akosi sa neviem zbaviť pocitu, že až na logo spoločnosti Lenovo sa pozeráme na Huawei P20. Model akoby mu z oka vypadol. Čo zas nie je úplne na škodu, pretože ani model P20 nevyzerá zle. Hlavný duálny fotoaparát má 16 + 16 megapixelov. Overené informácie o prednom fotoaparáte sme zatiaľ nenašli. Na zadnej strane sa nachádza aj čítačka odtlačkov prstov.

Lenovo

Je to spôsobené najmä tým, že Lenovo Z5 bol predstavený v Číne a je momentálne určený pre domáci trh, kde sa začne predávať 12. júna. Cena 6 GB RAM/ 64 GB verzie je zhruba 173 eur a alternatíva s vnútorným úložiskom 128 GB vyjde v prepočte na 240 eur. Ceny sú to veru príjemné, akurát nikto nevie, či Lenovo ponúkne mobil aj niekde inde než v Číne.

Najnovšie z kategórie: Lenovo

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio