MOBIL.sk MOBIL.sk

Takto budú vyzerať nové iPhony! (VIDEO)
zdroj: MOBIL.sk

Takto budú vyzerať nové iPhony! (VIDEO)

Zakaždým, keď sa objaví video s vizualizáciami chystaných smartfónov, v ktorom má prsty twitterový účet @OnLeaks, môžeme si byť istí, že vzhľad daných mobilov sa od skutočnosti veľmi odlišovať nebude.

Dnes tu máme rovno dve videá. Twitterový účet @OnLeaks v spolupráci s @MySmartPrice priniesli údajnú podobu chystaného iPhonu X Plus a lacnejšieho variantu so 6.1 palcovým displejom. Vzhľad následovníka klasického iPhonu X by sa meniť nemal.

Z videí je zrejmé, že väčší iPhone X Plus bude až na uhlopriečku displeja (6,5 palca) veľmi podobný klasickému "ixku". Jeho rozmery by mali byť 157,5 x 77,4 x 7,7 mm. Dnešný iPhone 8 Plus má rozmery 158,4 x 78,1 x 7,5 mm, čo značí, že pôjde o nepatrné zmenšenie rozmerov. Na hrúbke však nový iPhone narastie o 0,2 mm. Nepôjde teda o žiadny zásadný krok. Hrúbku 7,7 mm má aj súčasný iPhone X.

Bezrámčekový displej s výrezom by mal mať rozlíšenie 2688 x 1242 pixelov a batériu s kapacitou prinajmenšom 3000 mAh, čo bude v porovnaní so súčasnou 2716 mAh batériou v iPhone 8 Plus značný nárast. A hoci bude mať nové "plusko" mierne vyššie rozlíšenie displeja, úsporná OLED technológia v spojení s úspornejších (a výkonnejším) čipom, by sa mohla postarať o ešte lepšiu výdrž batérie ako doteraz. Bude však iPhone X Plus najlepším iPhonom svojej doby? To uvidíme v septembri.

iPhone so 6,1-palcovým displejom ponúkne prednú stranu, ktorá sa už na prvý pohľad nebude líšiť od ostatných iPhonov. Ešte stále sa vedú debaty na tému, či bude model vybavený prémiovým OLED displejom aj v tomto prípade alebo pôjde o lacnejšiu LCD technológiu. Zadná strana nám však rozdiel ukazuje jasne. Duálny fotoaparát tu nehľadajte, namiesto neho je prítomná jedna optika fotoaparátu a LED blesk umiestnený (neštandardne) pod ňou, aby dizajnovo zapadala do celého chystaného radu nových telefónov od Apple pre rok 2018. Téme sa venoval magazín CNet.

Najnovšie z kategórie: Apple

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio