MOBIL.sk MOBIL.sk

Objavila sa fotografia ochrany displeja pre iPhone SE 2
zdroj: wikimedia.org

Objavila sa fotografia ochrany displeja pre iPhone SE 2

Už v pondelok sa bude konať konferencia WWDC 2018 spoločnosti Apple, kde spoločnosť predstaví novinky. Nikto nevie, čo presne to bude, ale správy okolo iPhonu SE 2 neutíchajú.

Najnovšie sa dnes už mýtický iPhone SE 2 dostal do pozornosti vďaka uniknutej fotografii, ktorá by mala zachytávať ochrannú fóliu na displej s výrezom. Tá je položená hneď vedľa fólie pre iPhone X a rozdiel je viditeľný na prvý pohľad. Výrez na malom iPhone je podstatne menší, než ten z iPhonu X, čo naznačuje, že malý iPhone nebude mať Face ID.

A teraz sa na to celé pozrime triezvym pohľadom. Okolo iPhonu SE 2 koluje v technologických kruhoch veľmi veľa špekulácií. Niektoré zdroje uvádzajú, že nová verzia iPhonu SE sa od tej pôvodnej bude odlišovať iba výkonnejšími vnútornými komponentmi z iPhonu 7 a sklenenou zadnou stranou po vzore iPhonu 8. Tie isté zdroje tvrdia, že nebude prítomné bezdrôtové nabíjanie, čo by však nedávalo zmysel.

iPhone SE 2 by tak dizajnovo zapadal medzi súčasné iPhony a zrejme by veľmi pripomínal iPhone 4, ale bez bezdrôtového nabíjania by bola sklenená zadná strana viac či menej zbytočná.

Iné zdroje sa zas prikláňajú k možnosti, že by iPhone SE 2 mal ponúknuť displej s výrezom a tiež Face ID. To je však tiež nepravdepodobné. Apple totiž chce na malom iPhone ušetriť, aby bola jeho cena nízka. To mu zabezpečí "ovečky" aj zo stáda, ktoré nechce vyhadzovať za smartfón sumy blížiace sa k tisícke.

Na internete sme už videli videá obidvoch verzií. Nikdy však nie je zaručené, že sa jednalo o pravé kúsky. Možno boli pravé obidva, ale išlo len o potencionálne modely vo fáze prototypov. A potom vyššie zobrazenú fóliu by nebolo vôbec zložité vyrobiť doma pomocou nožníc. Sklo by pôsobilo dôveryhodnejšie.

Na odpoveď si jednoducho budeme musieť počkať do pondelka, kedy sa bude konať konferencia k WWDC 2018. Ak má totiž Apple skutočne nejaké plány s iPhonom SE 2, tak by ho spoločnosť mala predstaviť práve 4. júna.

Najnovšie z kategórie: Apple

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio