MOBIL.sk MOBIL.sk

S Google Chrome sa odteraz môžete prihlasovať do väčšiny stránok bez hesla
zdroj: pxhere.com

S Google Chrome sa odteraz môžete prihlasovať do väčšiny stránok bez hesla

Namiesto hesla môžete použiť odtlačok prsta alebo svoj USB kľúč.

Povedzme si to úprimne, neustále prihlasovanie do hromady webových stránok pomocou hesla vie byť občas poriadne otravné. A vzhľadom na niektoré používateľské heslá to ani nie je vždy práve najbezpečnejšie. Našťastie sa postupne blýska na lepšie časy. 

Google totiž pred dvoma dňami vypustil do sveta novú verziu svojho webového prehliadača Chrome s číslom 67. Aby sme teda boli presní, ide o verziu 67.0.3396.62, ktorá prichádza s viacerými opravami bugov a vylepšeniami. Jednou z nich je práve možnosť prihlasovať sa do väčšiny stránok aj inak ako s klasickým heslom. Poďme na to ale poporiadku.

zdroj: Google

Už v marci bol predstavený nový štandard zabezpečenia, ktorý nepotrebuje využívať heslá. Vďaka nemu sa dokážete prihlásiť do akejkoľvek online služby pomocou určitých unikátnych údajov, ktoré si ale nemusíte pamätať. Môže ísť o odtlačok prstou, klasický USB kľúč alebo rôzne kľúče, ktoré zapojíte do USB a fungujú špeciálne na prihlasovanie. 

Práve toto prihlasovanie po novom podporuje aj Google Chrome. Nie je však vôbec prvým prehliadačom. Konkurenčná Mozzila Firefox bola prvá, ktorá s týmto štandardom prišla a tiež Microsoft sa vyjadril, že ním plánuje vylepšiť svoj Edge. Čo na to hovoríte vy? Radi by ste dali pamätaniu hesiel definitívne zbohom?

Najnovšie z kategórie: Ostatné

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio