MOBIL.sk MOBIL.sk

Toto sú najškaredšie mobily všetkých čias!
zdroj: wikimedia.org

Toto sú najškaredšie mobily všetkých čias!

Každý výrobca sa snaží priniesť zákazníkom ten najlepší a najkrajší mobil, ale tento zámer sa nie vždy podarí. V čase nárastu popularity mobilných telefónov chceli výrobcovia zákazníkov zaujať aj veľmi neštandardnými modelmi, ktoré sa popúlarnymi stali najmä vďaka svojmu (povedzme netradičnému) vzhľadu.

Nokia 7600 (2003)

wikimedia.org

Spoločnosť Nokia má na svedomí niekoľko naozaj krásnych kúskov elektroniky, na ktoré používatelia spomínajú dodnes, lenže model 7600 k nim určite nepatril. Telefón bol z doby, keď sa používali tlačidlové mobily a keďže tento všetko podriadil dizajnu, používatelia si na jeho ovládanie nemohli zvyknúť ani po týždňoch používania. Tešili sa z neho pravdepodobne len tí, ktorí vždy chceli vlastniť mobil v tvare kvapky.

Vertu Signature Boucheron Cobra

lovefone.co.uk

Ľudia, ktorí majú peniaze, občas postrádajú vkus. Zrejme toto bolo hlavným motívom predstavenia osemkusovej edície tohto mobilu od Vertu. Mobil stál 310 000 amerických dolárov a nezachránil ho ani fakt, že bol vyložený kryštálmi, rubínmi a zlatom.

Siemens Xelibri 6

wikimedia.org

Módna edícia mobilov od Siemensu zahŕňala celkovo 8 kusov. Každý z nich sa mal stať módnou ikonou a hádajte, koľkým z nich sa to podarilo. Len tri modely z nich mali klasickú konštrukciu tlačidlového smartfónu, ale aj tá bola odetá do prazvláštnych tvarov. Väčšieho úspechu sa napriek masívnej reklamnej kampani séria Siemens Xelibri nedočkala. My sme ako zástupcu vybrali model 6, ale v sérii je rozhodne viac adeptov.

Nokia 7280

wikimedia.org

Tento tyčinkový mobil od Nokie... kde vlastne začať. Tento mobil bol z iného sveta, nemal klávesnicu, displej bol orientovaný na šírku a ovládal sa otočným kolieskom. Kolieskom ste zadávali aj čísla a písmená. Celý tento počin vyzeral, ako keby si tím zodpovedný za ergonómiu počas jeho vývoja zobral dovolenku.

Toshiba G450 (2008)

trustedreviews.com

Telefón dizajnu fazule od spoločnosti Toshiba mal taký malý displej, že ste na ňom mohli prečítať zhruba tri slová. Smsku alebo email ste teda čítali naozaj dlho. Z nejakého zvláštneho dôvodu bola klávesnica rozdelená do dvoch kruhov. Ovládacie tlačidlá pre prijatie a zrušenie hovoru boli na boku. Celé zle.

Motorola Flipout

wikimedia.org

Motorola ponúkala 2,8-palcový displej, QWERTY klávesnicu, 3,1 megapixelový fotoaparát a bežal na nej Android 2.1. Hoci je to len osem rokov od predstavenia tohoto smartfónu, jeho špecifikácie dnes znejú úplne archaicky. Motorola sa navyše rozhodla pre nezvyčajnú otočnú konštrukciu, aby mobil nezaberal veľa miesta. Zrejme vtedy netušili, že raz budeme nosiť vo vreckách zariadenia so 6-palcovými displejmi.

Bang & Olufsen Serene (2005)

wikimedia.org

Dánska spoločnosť Bang & Olufsen predstavila svoj mobil v spolupráci so Samsungom. Vyzeral ako púdrenka, v kĺbe mal 0,3 megapixelový fotoaparát a aj on mal mal ciferník usporiadaný v kruhu. Ak ste chceli vymeniť batériu alebo kartu SIM, museli ste odskrutkovť zadný kryt. Súdruhovia to nejako nedomysleli.

Samsung NPH-N270 Matrix (2003)

Spotern.com

Po veľkom úspechu prvého filmu Matrix, v ktorom excelovala Nokia 8100, sa do druhej časti tejto kultovej série dostal Samsung NPH-N270. Takto si juhokórejský Samsung predstavoval budúcnosť. Vyskakovací reprák ukrýval maličký displej a smartfón vyzeral ako niektoré odolné mobily dneška. Dizajnom by sme ho však zaradili skôr do filmov o Batmanovi alebo do Mad-Maxa.

Motorola StarTAC Rainbow

Flickr.com

StarTAC bol na svoju dobu (1996) veľmi príjemný telefón, lenže potom sa Motorola rozhodla urobiť jeho farebnú verziu a umiestnila naň zrejme všetky farby, ktoré existujú. Výsledok vyzeral... farebne. Mal som pripravené iné prirovnanie, ale ale povedzme, že tento mobil za 1000 dolárov bol len priveľmi farebný.

Nokia N-Gage

wikimedia.org

Herná pecka od Nokie bola niečím účasným, ponúkala na tú dobu perfektnú grafiku v hrách, aj keď kvalitných titulov bolo ako šafranu. N hranie bola ako stvorená, ale ako mobil, to už nebola žiadna sláva. Milión tlačidiel a slúchadlo na hrane telefónu, takže keď ste s ňou volali, držali ste ju pri hlave ako veľké ucho. Prečo, Nokia?

Samozrejme podobných mobilov by sa ešte pár našlo. My sme vybrali iba niekoľko najbežnejších a možno najbizarnejších. Čo si myslíte vy? Existoval v minulosti mobil, ktorý ste považovali za vyslovene škaredý? Dajte nám vedieť v komentároch.

Najnovšie z kategórie: Mobily

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio