MOBIL.sk MOBIL.sk

Moderný smartfón a Nokia 3310 dostali ranu 1 000 000 voltov. Hádajte, ktorý z nich prežil!
zdroj: Kreosan / YouTube

Moderný smartfón a Nokia 3310 dostali ranu 1 000 000 voltov. Hádajte, ktorý z nich prežil!

Niektorí z nás milujú moderné smartfóny kvôli ich funkciám, iní zase nedajú dopustiť na klasické telefóny, ktoré boli podstatne odolnejšie než dnešné sklenené "placky". Ale ako si tieto mobily poradili s napätím rovných 1 milión voltov?

YouTubbe kanál Kreosan postavil do ringu Nokiu 3310 (pôvodný model, nie vynovenú verziu z roku 2017) a klasický moderný smartfón, ktorý dnes u nás vlastní väčšina ľudí. Nešlo však o test rýchlosti či odolnosti. Obidva mobily boli umiestnené do zariadenia, ktoré generovalo napätie 1 milión voltov a mobily mu boli vystavené nejaký čas.

Na videu je krásne vidieť, že plastový kryt Nokie 3310 nebol schopný zastaviť napätie a elektrické výboje prenikli až ku kovovým častiam vo vnútri mobilu. Moderný smartfón bol na tom lepšie, ale bolo zjavné, že viac elektronických súčastí má s 1 miliónom voltov problém. Na smartfóne sa otvárali a zatvárali aplikácie a celý systém akosi blbol.

Po chvíli boli smartfóny vybrané a otestované, či prežili. Plne sa to však podarilo iba jednému. Hádajte, ktorý z nich to bol.

zdroj: Kreosan / YouTube
zdroj: digit.in

Najnovšie z kategórie: Nokia

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio