MOBIL.sk MOBIL.sk

5 vecí, ktoré ste o spoločnosti ASUS pravdepodobne nevedeli
zdroj: pexels.com

5 vecí, ktoré ste o spoločnosti ASUS pravdepodobne nevedeli

Spoločnosť Asus mnohí poznajú iba ako výrobcu počítačov. Lenže Asus toho robí podstatne viac. Jej smartfóny patria medzi veľmi vydarené kúsky s dobrým pomerom ceny a výkonu. Vedeli ste však ako spoločnosť začínala alebo v čom je najlepšia na svete?

1. Pôvod názvu Asus

Zamýšľali ste sa niekedy nad tým, ako vznikol názov spoločnosti Asus? Ide o vcelku neštandardnú kombináciu písmen a nájsť ju môžete v anglickom slove Pegasus, čo je pomenovanie okrídleného koňa známeho najmä z gréckej mytológie. Názov Asus teda medzi inými symbolizuje let, rýchlosť, inšpiráciu a učenie.

Pegasus / pxhere.com

Prečo však spoločnosť odstránila prvé tri písmena zo slova Pegasus? Pretože na každom veľtrhu sa v mennom zozname nachádzala až na samotnom konci. Chceli byť medzi prvými, čo im písmeno "A" v názve zabezpečilo.

2. Asus nevyrába iba počítače a mobily

Hoci ste v technologickom svete nováčikom, určite ste sa už stretli s notebookom alebo smartfónom značky Asus. Ale vedeli ste, že Asus vyrába aj monitory, zvukové a grafické karty, routery, tablety a mnoho iného? Asus dokonca dodáva súčiastky do produktov značiek Sony, Apple, Alienware, HP či Compaq.

3. Asusu patrí prventstvo v...

Aj keď je značku Asus vidieť najmä vďaka spomínaným notebookom a smartfónom, prvá priečka na svete mu patrí vo výrobe základných dosiek pre počítačové zostavy. Jeho produkty tvoria 40 % svetových predajov v tomto segmente. Vo svete počítačov patrí do svetovej TOP 5 výrobcov, ktorú uzatvára.

wikimedia.org

4. Asus zadefinoval Netbooky

Pamatäte si na Netbooky? Šlo o miniatúrne počítače, ktoré ponúkali iba základný výkon, mali malé obrazovky s nižším rozlíšením, ale najmä boli lacnejšie. V roku 2010 okolo nich vznikol doslova ošiaľ a ľudia si ich začali kupovať vo veľkom. Veď boli také lacné. Poháňali ich operačné systémy Windows a Linux. Neskôr sa z nich vyvinuli Chromebooky s operačným systémom Android.

Netbook PC Asus Eee PC 700 bol prvý masovo vyrábaný netbook / wikimedia.org

Asus mal vo svojom portfóliu netbooky Eee PC, ktoré boli pôvodne určené pre rozvojové trhy, ale stali sa tak populárne, že ich Asus začal predávať na celom svete a svojim spôsobom zadefinoval celú triedu netbookov. A to napriek tomu, že nebol prvý, kto takéto zariadenie zadefinoval.

5. Asus spolupracoval so spoločnosťou Garmin

Garmin - Asus bola spolupráca Asusu s výrobcom GPS zariadení, ktorá trvala iba jeden rok. Vzišlo z nej niekoľko smartfónov s operačnými systémami Linux, WIndows Mobile a Android, ktoré boli zamerané na GPS navigáciu. Šlo v podstate o GPS navigácie, z ktorých sa dalo volať. Zariadenia veľký úspech nezaznamenali.

Najnovšie z kategórie: Mobily

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio