MOBIL.sk MOBIL.sk

Sony možno definitívne prestane s predajom smartfónov. Dôvodom je zmena vedenia
zdroj: Sony

Sony možno definitívne prestane s predajom smartfónov. Dôvodom je zmena vedenia

Spoločnosť Sony je síce dlhoročný hráč na trhu mobilov, avšak nejak extra sa im v predajoch nedarí.

Sony čakajú v najbližšej dobe veľké zmeny. Riaditeľ spoločnosti Kaz Hirai, ktorý ju viedol od roku 2012, je od 1. apríla nahradený mužom menom Kenichiro Yoshida. A ako to už chodí, nové vedenie znamená nový prístup, čo by v krajnom prípade mohlo znamenať, že japonská firma upustí od niektorých odvetví, ktorým sa dlhoročne venuje.

Yoshida totiž zverejnil nový trojročný plán spoločnosti. V ňom sa nenachádza ani zmienka o smartfónoch Sony. Rovnako tak sa tam nepísalo nič o populárnej hracej konzole PlayStation ani o fotoaparátoch značky Sony.

Kenichiro Yoshida - nový CEO Sony | zdroj: euronews.com

Aj keď tieto „fámy“ nikto zo Sony zatiaľ nepotvrdil, tento krok by nebol až tak prekvapivý. Minimálne v prípade smartfónov. Aj keď je Sony dlhoročný a silný hráč na trhu, v posledných rokoch sa mu pri vlastných telefónoch až tak nedarilo. Ich hlavným zdrojom príjmov, čo sa mobilov týka, je vyrábanie senzorov pre kamery do ostatných značiek a v tom sú naozaj dobrí. Keď sa ale pozrieme na vlastné smartfóny, tie až také úspešné nie sú. Stačí sa pozrieť na čísla.

Tento rok sa im podarilo predať len 10 miliónov mobilov, čo je veľký skok oproti 22,5 miliónom v minulom roku. Aj keď ich novinky Xprezia XZ2 a XZ2 Compact sú skvelé mobily, nejako si nevedia nájsť svoju cestu k fanúšikom a konkurencia v podobe Apple, Huawei či Samsung ich zďaleka predháňa. Uvidíme teda, či sú to len prehnané obavy a Sony bude v mobiloch naďalej pokračovať alebo sa éra Xperií definitívne skončí. Chýbala by vám značka Sony?

Najnovšie z kategórie: Mobily

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio