MOBIL.sk MOBIL.sk

Majú používatelia Tinderu pohlavný styk častejšie? Štúdia ukázala pravdu!
zdroj: Pexels

Majú používatelia Tinderu pohlavný styk častejšie? Štúdia ukázala pravdu!

Človek neustále počúva príbehy o tom, ako používatelia Tinderu zažívajú nevšedné príbehy spojené s intimitou. Nová štúdia však ukazuje, že ľudia používajúci Tinder sú na tom so sexom porovnateľne s tými, ktorí zoznamovacie aplikácie nepoužívajú.

Nórska univerzita vedy a technológií (NTNU) robila prieskum na vyše 600 študentoch, aby zistila, či sú na tom používatelia zoznamovacej aplikácie lepšie čo týka sexuálneho života. Podľa výsledkov sa títo používatelia zaujímajú o krátkodobé sexuálne vzťahy viac než ostatní, ale bohatší sexuálny život napriek tomu nevedú.

Presne 641 študentom vo veku 19 až 29 rokov boli položené otázky na tému zoznamovania sa cez aplikácie. Až polovica opýtaných uviedla, že v nejakom bode svojho života takúto aplikáciu použili. Každý piaty respondent bol dokonca aktívnym používateľom Tinderu alebo nejakej inej zoznamovacej aplikácie. Títo aktívni používatelia boli vedcami klasifikovaní ako sociosexuálni jedinci, ktorí sa zaujímajú o pohlavný styk mimo dlhodobého vzťahu. V tejto skupine sa nachádzal zhruba rovnaký počet mužov a žien.

Pixabay.com

Nanešťastie pre ľudí posúvajúcich fotky doľava a doprava, nepreukázalo sa, že by mali viac príležitostí. Napriek tomu, že sa aktívne venujú hľadaniu partnerov cez aplikáciu, sú na tom rovnako než ľudia, ktorí na nadvezovanie známostí používajú staré osvedčené spôsoby. Podľa vedcov je totiž Tinder iba náhradou klasického hľadania partnerov v podnikoch a na diskotékach pre tých, ktorým sa nechce vyčkávať na príležitosť.

Globálne vyšlo najavo aj to, že medzi mužmi a ženami sú v používaní Tinderu rozdiely. Ženy trávia v aplikácii rozhodne viac času a venujú sa každej osobe, s ktorou nájdu zhodu. Muži sú v tomto efektívnejší. Vo veľmi krátkom čase si spomedzi potencionálnych partneriek dokážu vybrať jednu, ktorá sa stane objektom ich záujmu a už sa venujú len jej. Tiež bolo zistené, že obidve pohlavia berú zoznamovacie aplikácie skôr ako zábavu. Namiesto hľadania životného partnera je pre nich používanie Tinderu len akousi mobilnou hrou.

Najnovšie z kategórie: Lifestyle

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio