MOBIL.sk MOBIL.sk

Nový Honor 10 je skoro taký istý ako P20, ale s podstatne nižšou cenou
zdroj: phonearena.com

Nový Honor 10 je skoro taký istý ako P20, ale s podstatne nižšou cenou

Novinka z dielne Huawei Group Honor 10 bol oficiálne predstavený a mieri do našich obchodov.

Čínska spoločnosť Huawei nám pred časom všetkým vyrazila dych, keď predstavila novú radu svojich vlajkových lodí s označením P20. Vzhľadom na predaje zrejme tak trochu vyrazila dych aj sebe, lebo ohlasy fanúšikov sú až šialene pozitívne. Tu ale snaha tohto čínskeho výrobcu nekončí. Momentálne nám priniesli novinku pod značkou Honor s označením „10“, ktorá teda vyzerá poriadne dobre.

zdroj: Honor

Dúhové farby a "bezrámikový" dizajn s horným výrezom

O Honore 10 sa pred jeho predstavovaním hovorilo ako o „krehkejšej P20“. Je fakt, že v mnohom sa na tento mobil podobá. V prvom rade prichádza so skleneným telom, ktorý mení svoje farby podľa uhla, ktorým sa naň pozeráte. Rovnako ako P20 tiež ponúka 5,8 palcový FHD+ displej s výrezom v hornej časti. Poháňaný je procesorom Kirin 970, ktorý sme tiež videli v Huawei P20 a neprekvapila nás ani 4GB pamäť RAM s 64/128GB vnútorným úložiskom. 

Honor 10 sa ale líši zadnou kamerou. Tá je duálna a prichádza s 16MP farebným senzorom v kombinácií s 24MP monochromatickým senzorom. Minimálna clona je f/1.8. Hlavné heslo novinky od Honoru znie „krása v umelej inteligencií“. Aj preto je zadná kamera vybavená viacerými funkciami, o ktoré sa stará práve umelá inteligencia a zabezpečujú dokonalejšie fotky. Napríklad rozoznanie fotenej scény alebo inteligentná stabilizácia obrazu. Aby sme kategóriu kamier uzavreli, do výrezu v obrazovke je umiestnený 24MP fotoaparát.

zdroj: Honor

Cena už od 439 eur

Dostatočnú šťavu a výdrž by mala zabezpečovať 3 400 mAh batéria s extrémne rýchlym nabíjaním. Z nuly na 50% by sa mal nabiť už za 25 minút na kábli. Samozrejmosťou je Android 8.1 a tiež nadstavba spoločnosti EMUI 8.1.

A ako je to s cenou Honoru 10? Oproti vyššie spomínanej P20 je teda o niečo prívetivejšia. Model s 64GB vnútornou pamäťou by ste mali kúpiť od dnes za 439 eur, zatiaľ čo 128GB verzia vás vyjde na 499 eur. Nový Honor teda vyzerá veľmi zaujímavo a my sa nevieme dočkať, kým uvidíme prvé recenzie.

zdroj: youtube.com / Honor

Najnovšie z kategórie: Mobily

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio