MOBIL.sk MOBIL.sk

Ako predísť skorému poškodeniu nabíjacieho kábla?
zdroj: JustMobile

Ako predísť skorému poškodeniu nabíjacieho kábla?

Na smartfóny si všetci dávame pozor alebo určite aspoň väčšina z nás. Horšie je to však pri kábloch. Tie sú spotrebným tovarom a zvyknú sa polámať. Ako sa tomu vyhnúť?

Káble sú veľmi dôležitým prvkom pre zdravie batérie a chod celého smartfónu. Ak vlastníte iPhone alebo iPad, tak viete, že káble sú ich najviac zraniteľnou súčasťou. Už po pár mesiacoch sa stáva, že sa kábel alebo kontakt v ňom nalomí. To môže viesť k neskorším problémom so smartfónom, preto takýto kábel určite ďalej nepoužívajte.

JustMobile

V živote som sa stretol už aj s ľuďmi, ktorí nalomené káble jednoducho oblepili lepiacou páskou a používali ďalej. Takýmto konaním si však môžete smartfón pokaziť. Narušený kontakt môže spôsobiť skrat (či drobné oapkované skraty) alebo predčasné opotrebovanie batérie a následná oprava alebo výmena baterky v mobile vás vyjde podstatne viac než výmena kábla. V najhorších prípadoch môže dôjsť až k vzplanutiu.

Je dobré investovať do kvalitného kábla, a to rovno do odolného. Príkladom môže byť ZinCable Ultra-Strong od spoločnosti JustMobile, ktorý má MFi certifikáciu. MFi certifikácia znamená, že je príslušenstvo schválené spoločnosťou Apple pre bezpečné používanie s ich produktami.

JustMobile

ZinCable dokáže zariadenia nabíjať o tretinu rýchlejšie než bežné káble. Jeho konektory sú vyrobené z extrémne silnej zinkovej zliatiny a sú odolné voči poškriabaniu. Jadro samotného kábla je tiež pevné a odolné a malo by vydržať aj hrubé zaobchádzanie. Spoločnosť uvádza životnosť až 30 tisíc ohybov a konektory by mali vydržať až 10 tisíc zapojení.

Povrch kábla je pokrytý zosilnenou tkaninou, ktorá má protiplesňovú a antibakteriálnu úpravu odolnú voči škvrnám. Aj keď je tento produkt určený najmä pre americký trh, na internete sa dá kúpiť za cenu pohybuje cca 20 eur, čo je v podstate rovnaká suma ako za klasický kábel od spoločnosti Apple, ktorý rozhodne tak odolný nie je. Toto je cesta, ktorou by som sa odporúčal vybrať.

JustMobile

Pamätajte, že je vždy dobré kúpiť si odolnejší kábel navyše. Ten od výrobcu si môžete nechať doma a vydrží tak podstatne dlhšie, pretože ním nebudete neustále manipulovať. Do tašky alebo vaku na cesty si radšej prikúpte odolnú verziu. Samozrejme, podobných káblov existuje na trhu veľmi veľa aj pre smartfóny s operačným systémom Android. Je teda len na vás, po ktorom z nich siahnete. Pri kúpe ale pamätajte na niekoľko vecí:

- odolnejšie sú káble s pevným jadrom a textilným povrchom

- pri kúpe kábla pre Apple zariadenia hľadajte s MFi certifikáciou

- pokiaľ je kábel testovaný, značka by mala uvádzať počet ohybov, ktorým daný model prešiel

Najnovšie z kategórie: Príslušenstvo (Mobily&Tablety)

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio