MOBIL.sk MOBIL.sk

Nový Gmail postupne zavádza ďalšie novinky!
zdroj: MOBIL.sk

Nový Gmail postupne zavádza ďalšie novinky!

Minulý mesiac Gmail predstavil svoju vynovenú verziu mailového klienta. V prvom rade šlo o nový dizajn, ale novinky sa našli aj "pod kapotou". Teraz sa k používateľom dostávajú ďalšie.

Jednou z nich je offline mód, ktorý vám dovolí pokračovať v práci, aj po vypadnutí internetového signálu. Môžete písať emaily, archivovať ich alebo jednoducho vymazať tie nepotrebné. Pre novú funkciu sú potrebné dve veci, prepnúť sa na ový Gmail (tlačidlo nájdete v nastaveniach webového rozhrania) a prehliadač Google Chrome. Pod inými prehliadačmi vám funkcia fungovať nebude.

Ak máte nový dizajn, kliknite na ozubené koliesko vpravo hore, choďte do nastavení a prekliknite sa na kartu Offline. Tu zvoľte možnosť Offline a hneď sa vám vyrolujú nastavenia funkcie. Pokiaľ by ste funkciu chceli používať na nejakom inom počítači než je váš, je tu aj možnosť po skončení práce dáta z počítača vymazať.

V nastaveniach nájdete aj iné experimentálne funkcie ako je napríklad navrhovanie slov či viet. Nepôjde však o žiadne oficiálne návrhy od Google. Umelá inteligencia od Google preskúma vašu staršiu poštu a dokáže sa naučiť niektoré typy viet, oslovení alebo pozdravov, ktoré používate.

Aj nasledujúca funkcia je spätá s umelou inteligenciou. Ide o funkciu s názovm Nudges (šťuchutie). Tá je previazaná so smart funkciou stíšenia emailov a bude zapnutá automaticky. Aj v prípade, že si emaily neželáme dostávať, sa občas môže vyskytnúť taký email, ktorý by mohol byť pre nás dôležitý. Umelá inteligencia Gmailu takýto mail rozozná a posunie ju na vrch doručenej pošty so zvýraznenou poznámkou, kedy ste ju dostali a či si želáte na ňu odpovedať.

Všetky tieto funkcie sa zavádzajú postupne. Offline reežim sme v nastaveniach našli, ale upozornenia na dôležité emaily počas stíšenia notifikácií, ešte nie. Pokiaľ ich v nastaveniach prehliadača nenájdete hneď, mali by sa každému objaviť do pár dní.

Najnovšie z kategórie: Google

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio