MOBIL.sk MOBIL.sk

76 ročný muž poslal ďakovný list Timovi Cookovi. Apple Watch mu zachránili život
zdroj: pxhere.com

76 ročný muž poslal ďakovný list Timovi Cookovi. Apple Watch mu zachránili život

„Prosím pokračujte v podpore používania Apple Watch pre všetkých, ktorí majú problémy so srdcom," napísal Gaston D’Aquino riaditeľovi Apple.

Inteligentné hodinky kalifornskej technologickej spoločnosti Apple Watch boli prvýkrát predstavené pred tromi rokmi. Za ten čas si dokázali vybudovať svoju vlastnú fanúšikovskú základňu a titul najpredávanejších inteligentných hodiniek na trhu. Je to vďaka tomu, že hodinky od Apple neslúžia len na ukazovanie času a posielanie upozornení. Z Apple Watch sa stal univerzálny športový nástroj, ktorý dokonca dokáže zachraňovať ľudské životy.

Dôkazom je 76 ročný dôchodca menom Gaston D’Aquino, ktorému inteligentné hodiny zachránili život. Apple Watch ho upozornili, že namerali zvýšenú tepovú frekvenciu. Okamžite sa rozhodol vyhľadať pomoc doktora. Ten bol najskôr prekvapený po tom, čo za ním prišiel starec, ktorý sa podľa svojich slov cítil dobre, ale hodinky mu oznámili, že niečo nie je v poriadku. Spravil ale potrebné testy a zistil, že mužov stav je akútny. Ak by muž včas nevyhľadal pomoc, hrozil by mu smrteľný infarkt.

zdroj: South China Morning Post

D’Aquino je presvedčený, že za svoj život ďakuje práve hodinkám Apple Watch. Rozhodol sa preto napísať list riaditeľovi Apple Timovi Cookovi. „Prosím pokračujte v podpore používania Apple Watch pre všetkých, ktorí majú problémy so srdcom,“ píše dôchodca v liste. „Pred dvomi týždňami som stratil bratranca kvôli silnému infarktu. Ak by mal Apple Wacth, možno by mal rovnakú príležitosť ako ja – žiť.“

Tim Cook si váži, že mu D’Aquino napísal svoj príbeh a je rád, že je už v poriadku. Inšpiruje ho to k tomu, aby pokračovali v svojej práci a s tímom sa snažili viac a viac. Nie je to vôbec prvýkrát, čo Apple Watch zachránili život. Spomeňme napríklad muža menom James Green, ktorého hodinky v októbri upozornili na nepravidelnú srdcovú frekvenciu. Lekári mu následne diagnostikovali pľúcnu embóliu, čo by v prípade, že by James včas nevyhľadal pomoc, mohlo byť smrteľné. Veríme, že podobných prípadov bude v budúcnosti len pribúdať a je to jasným dôkazom, že nové technológie dokážu zachraňovať životy.

Najnovšie z kategórie: Apple

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio