MOBIL.sk MOBIL.sk

Moje 4 obľúbené športové aplikácie, ktoré musíte vyskúšať!
zdroj: pexels.com

Moje 4 obľúbené športové aplikácie, ktoré musíte vyskúšať!

Behanie, posilňovanie, cvičenie s vlastnou váhou a plánovanie jedálničku. Bez týchto aplikácií si športovanie neviem predstaviť.

Počasie vonku je už nejaký čas pekné. Slnko nás ťahá preč z bytu a najmä dlhé svetlé večery sú ako stvorené na to vyjsť von a začať sa trochu hýbať. Ja osobne sa nepovažujem za žiadneho extra veľkého športovca, aj napriek tomu ale milujem pohyb a život bez neho si neviem predstaviť. A šport ako taký si zas neviem predstaviť bez rôznych užitočných appiek, ktoré nesmú chýbať v mojom mobile. Netvrdím, že sú to najlepšie aplikácie a nemajú konkurenciu. Vždy ale ide o appky, ktoré som si zamiloval a ktoré mi maximálne vyhovujú. Vyskúšajte ich aj vy, možno si ich obľúbite tak, ako ja...

Keď beh, tak... Endomondo

Aplikácií na behanie je obrovské množstvo. Veľa mojich známych obľubuje Runkeeper, Stravu, Runtastic alebo Niké+. Ja osobne ale už roky používam Endomondo a vyhovuje mi. Ponúka pekný a prehľadný dizajn, no zároveň je plný užitočných funkcií. Bez Endomonda a jeho informácií o tom, koľko som ubehol, aké mám tempo, koľko kalórií som spálil a tiež ako sa dostanem domov (áno aj to sa mi už stalo), sa ani len nepokúšam behať. Endomondo podporuje rôzne inteligentné náramky a hodinky a spolupracuje aj s appkami ako MyFitnessPal, Google Fit, Android Wear alebo Samsung Gear. Stiahnuť si môžete bezplatnú verziu alebo si zaplatíte predplatné na určité obdobie za premium účet. Zatiaľ som si ale s free appkou plne vystačil.

zdroj: Endomondo

Keď cvičenie s vlastnou váhou, tak... Madbarz

Na jar a v lete chodím cvičiť na workoutové ihrisko s vlastnou váhou. Pri tomto cvičení využívam aplikáciu Madbarz. Keď sa pred rokmi objavila prvýkrát na App Store a Google Play, nemala konkurenciu. V súčasnosti už existuje veľké množstvo kvalitných appiek aj na cvičenie s vlastnou váhou, ja som aj napriek tomu ostal verný Madbarz. Princíp cvičenia je založený na kruhových tréningoch, teda odcvičíte si cvik, aplikácia vám odmeria pauzu a idete na ďalší. Na výber máte z veľkého množstva takýchto „kruháčov“ od tých najzákladnejších pre začiatočníkov až po naozaj brutálne tréningy. Ja osobne som si obľúbil aj tréningy, ktoré vám pomôžu pri učení sa nových cvikov na Street Workout ako Muscle Up, Human Flag či Front lever. Skvelou funkciu je aj možnosť vytvoriť si vlastný tréning a nastaviť si presné cviky aj pauzy medzi nimi.

zdroj: MadBarz

Keď posilňovňa, tak... Jefit

Pokiaľ idem cvičiť do posilňovne „so železom“, používam aplikáciu Jefit. Je to nástroj nabitý všetkými funkciami, ktoré by ste pri posilňovaní mohli používať a ja som zatiaľ nenašiel nič lepšie. Ponúka na výber množstvo tréningových programov pre rôzne pokročilých cvičencov na rôzne partie tela. Ja osobne som ale najčastejšie využíval možnosť vytvorenia vlastného tréningu. Na výber máte z veľkého počtu rôznych cvikov všetkých variácií, na ktoré si spomeniete. Nastavíte si počet opakovaní, série, prestávky medzi sériami, dokonca si viete nastaviť aj cvičenie supersérií. Zakaždým si zaznamenáte váhy, ktoré ste zdvihli, vďaka čomu vidíte, v ktorých cvikoch sa zlepšujete a na čo sa treba viac zameriavať. Okrem cvičenia ponúka appka aj kalendár, kde vidíte, ktoré dni ste cvičili, viete si zaznamenať svoju váhu, miery a tiež odfotiť aktuálnu formu. 

zdroj: Jefit

Keď sledovanie stravy, tak... Kalorické Tabulky

Či už sa venujete cvičeniu s vlastnou váhou, chodíte do posilky alebo behávate, na jednu vec treba pamätať – správna strava. S tou mi už dlhšie pomáha česká aplikácia Kalorické Tabulky. Ak chcete mať svoj denný príjem kalórií pod kontrolou, v našich končinách nenájdete lepší nástroj. Najväčšia sila Kalorických tabuliek je v obrovskej databáza potravín, ktoré nájdete v našich obchodoch. Nenechajte sa ale pomýliť názvom, nejde len o tabuľky, kde si prečítate, koľko má daná potravina bielkovín a koľko sacharidov. Ide o plnohodnotnú appku na zapisovanie jedál, ktoré zjete v priebehu dňa. Sama aplikácia vám vypočíta, koľko by ste toho mali zjesť v závislosti od vašich cieľov. Vy si následne zapisujete jedlá v priebehu dňa. Pokiaľ by vám ale náhodou Kalorické Tabulky nevyhovovali, z anglických aplikácií odporúčam Cronometer.

zdroj: Kalorické Tabulky

Najnovšie z kategórie: Appky / Soft / Hry

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio