MOBIL.sk MOBIL.sk

Nový model BlackBerry bude predstavený už v júni!
zdroj: MOBIL.sk

Nový model BlackBerry bude predstavený už v júni!

Postaviť nový model smartfónu je vcelku zložitá záležitosť, najmä pokiaľ nepatríte k najväčším výrobcom a nebáme relatívne neobmedzený rozpočet. Blackberry si však aj tak dokáže raziť svoju cestu.

Vo všeobecnosti sa smartfóny robia, aby oslovili čo najväčšiu skupinu používateľov, no sú aj výrobcovia, ktorí chcú svojím modelom vyhovieť relatívne malej skupine používateľov, ktorá sa odmieta prispôsobiť súčasným trendom. Značka BlackBerry dnes už smartfóny nevyrába. Svoju značku licencuje iným, aby ju medzi používateľmi udržali pri živote. 

Po minuloločnom modeli KEY One, ktorý zožal relatívny úspech sa tento rok môžeme tešiť na jeho následovníka v podobe BlackBerry KEY 2. Toho vyrobí opäť firma TLC Corporation, ktorá celý koncept smartfónov s hardvérovou klávesnicou uchopila veľmi dobre.

Znovuzrodená ikona / BlackBerry

Spoločnosť BlackBerry na svojom twitteri uverejnila obrázok, že model KEY 2 bude predstavený už 7. júna v New Yorku. Tento dátum si zapisujeme do diára. Pretože podľa všetkého pôjde opäť o veľmi vydarený model. KEY 2 by sa oproti pôvodnému KEY ONE veľmi meniť nemal, takže firma sa namiesto experimentovania mohla sústrediť na ďalšie zlepšovanie. Nejaké vylepšenia však napriek tomu predsalen ponúkne.

Na zadnej strane by sme podľa predošlých únikov mali nájsť duálny fotoaparát. Vo vnútri nájdeme procesor Qualcomm Snapdragon 660 a sekunfovať mu bude až 6 GB pamäte RAM. Srdcom smartfónu by mal byť operačný systém Android Oreo. Vonkajší dizajn sa zmení len mierne, ale na druhej strane na čo meniť niečo, čo je dobré. Dúfame, že firma zapracovala najmä na softvérových vylepšeniach, lebo majitelia BlackBerry KEY One občas bojovali s chybami softvéru v rámci výkonu alebo audia. Viac sa ukáže 7. júna v New Yorku.

Najnovšie z kategórie: Blackberry

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio