MOBIL.sk MOBIL.sk

Nokia je opäť v hre, vážení! Samsung a Apple padajú
zdroj: MOBIL.sk

Nokia je opäť v hre, vážení! Samsung a Apple padajú

Spoločnosť Nokia sa podľa posledných správ dostala naspäť do veľkej "hry" v mobilnom biznise.

Podľa agentúry Canalys spoločnosť Nokia predala na európskom kontinente v priebehu prvých troch mesiacov tochto roka 1,6 milióna smartfónov. Z celkového počtu predaných inteligentných telefónov na starom kontinente to robí 3,5 percenta, čo značí iba jediné. Nokia sa dostala do TOP 5 najpredávanejších výrobcov v Európe.

Konkrétne Nokia obsadila piatu priečku, a to aj napriek tomu, že v prvom štvrťroku minulého roka predala o 6,3 percenta smartfónov viac než teraz, v roku 2018. Zásluhu na tom majú určite aj nepriaznivé čísla Samsungu a Apple. Apple predal v Európe v prvom štvrťroku 2018 o 5,4 % menej iPhonov a Samsung dokonca o 15,4 % smartfónov menej. Najväčšími víťazmi ostávajú čínski draci Huawei a Xiaomi.

Canalys

Huawei zvýšil predaje o 38,6 % a spoločnosť Xiaomi dokonca o viac než 999 %. Aj tu je vidieť miernu otrávenosť ľudí cenovou politikou, ktorú nasadila "prvá dvojka" výrobcov. Pokiaľ sa Apple a Samsung nespamätajú, nastane zrejme generačná výmena technologických gigantov na prvých priečkach. Ono je to aj celkom logické. Nie je totiž možné ťahať mobilný biznis svojimi skvelými nápadami naveky. Práve ľudia z Nokie by o tom vedeli rozprávať.

Najnovšie z kategórie: Nokia

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio