MOBIL.sk MOBIL.sk

Beta verziu Androidu P si môžete vyskúšať aj vy. Ako na to?
zdroj: wikipedia.org

Beta verziu Androidu P si môžete vyskúšať aj vy. Ako na to?

Chcete používať nový Android P o niekoľko mesiacov skôr ako všetci ostatní? Tak čítajte ďalej!

Možno ste už zachytili informáciu o tom, že Google pre nás pripravuje novú verziu operačného systému Android P. Práve v týchto dňoch, na konferencií Google I/O 2018, nám spoločnosť ukázala veľké množstvo noviniek, s ktorými pripravovaný Android príde. Ide o naozaj dôležitý update, ktorý je plný zmien vo viacerých oblastiach systému.

zdroj: Google

Oficiálne vypustenie je naplánované koncom leta. Google nám ale teraz sprístupnil beta verziu Androidu P, ktorú si môžete vyskúšať aj vy. Jediný problém je, že spoločnosť si vybrala len niekoľko zariadení, ktoré ho zatiaľ podporujú. Pokiaľ ste šťastným majiteľom jedného z nich, môžete začať testovať. Tu je zoznam podporovaných smartfónov:

A ako sa teda k beta verzií Androidu P dostať? V prípade, že vlastníte mobil Pixel, prípadne Pixel 2 od Google, proces je jednoduchý. Stačí ísť na stránku programu Android Beta a zaregistrovať sa k prístupu Androidu P. Jediné, na čo si dajte pozor je, aby ste sa zaregistrovali s účtom Google, ktorým ste prihlásený aj v svojom mobile. Po registrácií by vám do mobilu mala prísť notifikácia o tom, že systém bude aktualizovaný. 

zdroj: Essential Phone

Pokiaľ vlastníte iný z podporovaných mobilov, aktualizácia taká jednoduchá nebude. Na to, aby sa vám mobil aktualizoval budete potrebovať o niečo zložitejší postup, ktorý sa líši v každom jednom mobile. V zozname podporovaných zariadení nájdete prekliky na oficiálne stránky výrobcov a postupy. Pokiaľ budete postupovať podľa nich, nemali by ste nič pokaziť Ak vám ale aktualizácia nepôjde ako má, neexistuje žiadna zákaznícka podpora. 

Essential Phone napríklad napísal: „Radi používate váš Essential Phone každodenne na veci ako volanie, posielanie správ, hranie hier, prezeranie sociálnych sietí a podobne? Ak áno, tak to možno nechcete inštalovať na svoje zariadenie.“ Na druhej strane sa ale nemáte čoho obávať, vždy je tu možnosť vrátiť sa späť k overenému Androidu Oreo.

Najnovšie z kategórie: Android

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio