MOBIL.sk MOBIL.sk

Video ktoré vás chytí za srdce! Muž zachránil život šteniatku pomocou drona
zdroj: youtube.com / Milinf Raj

Video ktoré vás chytí za srdce! Muž zachránil život šteniatku pomocou drona

Z hlavného mesta Indie, Naí Dillí, sa do sveta dostalo dojímavé video, ktoré chytí za srdce každého milovníka psov. Muž menom Milind Raj tu totiž zachránil pred smrťou malé šteniatko za použitia špeciálne upraveného drona.

Milind Raj bol akurát na rannej prechádzke po ulici Naí Dillí, keď započul kňučanie vychádzajúce z mokrého kanálu medzi dvoma ulicami. Na jeho prekvapenie tam uvidel malé šteniatko, ktoré sa z kanála nevedelo dostať. Sám povedal, že vyzeralo byť vo veľmi úbohom stave. Miestni obyvatelia museli počuť malého psíka zavíjať dva dni a nič nespravili.

Hlavným dôvodom bolo to, že do kanálu nebolo jednoduché sa dostať. Podľa slov Raja bola kanalizácia tak špinavá, že bolo nemožné, aby do nej vošiel človek a pritom neohrozil svoj vlastný život. Sám sa ale na osud šteniatka nemohol pozerať, a tak mu v hlave vznikol nápad, ako by ho mohol svojpomocne zachrániť.

zdroj: Milind Raj

Okamžite začal pracovať na stavbe lietajúceho drona, ktorý by bol schopný psíka z kanalizácie vytiahnuť. Raj mal s robotikou a stavbou dronov skúsenosti už z minulosti. Rozhodol sa, že jeden dron, ktorý mu doma ležal už dva roky, upraví tak, aby s ním mohol vytiahnuť šteniatko. Vybavil ho robotickou rukou, ktorú postavil špeciálne na túto záchrannú akciu. Celý stroj mal postavený za pár hodín, aj keď sám povedal, že to preňho bola celkom výzva. 

Robotické rameno totiž vybavil snímačom sledovania srdcového tepu a dychu, aby si bol istý, že šteniatku prenos neubližuje. Pokiaľ by bolo uchopenie príliš tesné, šteňa by sa mohlo udusiť. Ako dojímavá záchranná akcia dopadla sa môžete pozrieť na nasledujúcom videu, ku ktorému asi netreba komentár. Na záver len doplníme, že záchranca sa rozhodol malého psíka adoptovať a nazval ho Lifted. Celý príbeh mal teda pre šteniatko šťastný koniec.

zdroj: youtube.com / Milind Raj

Najnovšie z kategórie: Video

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio