MOBIL.sk MOBIL.sk

WhatsApp má dve novinky. Jednu príjemnú a druhú nie
zdroj: MOBIL.sk / Publicdomainpictures

WhatsApp má dve novinky. Jednu príjemnú a druhú nie

WhatsApp je momentálne najrozšírenejšia komunikačná služba na svete, ktorú mesačne používa 1,5 miliardy aktívnych používateľov. Preto je veľmi potrebné, aby sa neustále zdokonaľovala a hýčkala svoje "ovečky" novými funkciami.

Jednou takou je príjemnou je spúšťanie YouTube videí priamo v okne správ. Ak teda niekomu posielate link s YouTube videom, nemusíte ho otvárať v ďalšom okne, postačí, ak si ho pustíte, prehrávanie sa jednoducho spustí v samotnom okne so správami. V týchto dňoch podobná funkcia prichádza aj pre videá z Instagramu a Facebooku. Ide totiž o rovnako populárne služby, čo sa prehrávania videí týka.

Verzia 2.18.51 teda prináša väčšie pohodlie pri preposielaní obsahu. No dostalo sa aj na iné vylepšenia. Tie sa týkajú najmä skupín a práce s nimi. Pokiaľ svoj WhatsApp využívate na komunikáciu so zákazníkmi, určite uvítate šieršie možnosti práce s nimi. Môžete pridávať a odoberať práva administrátorom v skupine a tiež ako zakladateľ editovať ich fotky, ikonu skupiny či informácie o správcoch. Tieto funkcie sa objavili vo verzii aplikácie WhatsApp pre operačný systém iOS ale určite sa čoskoro dočkajú aj majitelia smartfónov s Androidom.

Ak dostanete správu s takouto bodkou, neklikajte na ňu a rovno ju vymažte /Google Images


Menej príjemnou správou je, že v aplikácii WhatsApp pre operačný systém Android sa objavil nový druh správy, ktorá môže zablokovať váš telefón.
Ak ju teda dostanete, neotvárajte ju. Operačné systémy obsahujú niekoľko skrytých znakov a charakterov, ktoré sa používajú na určenie zobrazovania textov zľava do prava a naopak (väčšinou hebrejčina alebo arabský jazyk).

Zvláštna kombinácia týchto neviditeľných znakov však môže spôsobiť zamrznutie aplikácie a v horšom prípade aj celého Android smartfónu. Problém nespočíva v aplikácii WhatsApp, ale v samotnom spôsobe, akým tieto znaky interpretuje systém Android. Podobne to funguje aj pri Facebook Messengeri, ale napríklad aplikácia Telegram alebo prehliadač Chrome sú schopné takýmto chybám odolávať, pretože smer textu v danom jazyku určujú iným spôsobom.

Najnovšie z kategórie: Whatsapp

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio