Mobil.sk Mobil.sk

Notebook s rozmermi väčšieho mobilu? V Číne je možné všetko!
zdroj: One Mix Yoga / Geekbuying

Notebook s rozmermi väčšieho mobilu? V Číne je možné všetko!

Čína je pre mňa miestom, kde je priestor aj pre veľmi bizarné projekty. Rôzne produkty, ktoré sa z času na čas objavia na internete to len a len potvrdzujú. Zaradiť sa k nim môže aj tento. Notebook vo veľkosti mobilu.

Ak sme skombinovali myšlienku dotykového mobilu, notebooku, skladacieho mobilu a mobilu s qwerty klávesnicou, výsledok by zrejme vyzeral takto. Volá sa One Mix Yoga a ide o malý, 7-palcový notebook s operačným systémom Windows 10. Vytvorila ho malá neznáma čínska firma One a názov zariadenia si tak trochu prepožičala od Lenova a jeho radov Yoga a Mix.

Dostupný bude vo viacerých farbách / One Mix Yoga / Geekbuying

Keby ľudia mohli používať smartfóny na všetku svoju prácu, pravdepodobne by tak urobili. Problémom je ich veľkosť a častá potreba fyzickej klávesnice. Smartfón si strčíte do vrecka, ale bežnú klávesnicu nie. A keby sa vám to aj podarilo, vždy tu bude obmedzenie v podobe mobilných operačných systémov, ktoré sú už dnes síce vyspelé, ale stále nie tak veľmi prepracované ako ich počítačoví súrodenci. A presne tu nastupuje One Mix Yoga.

Podsvietená hardvérová klávesnica s optickým trackpadom / One Mix Yoga / Geekbuying

Maličký notebook, ktorý na uhlopriečke 7 palcov ponúka rozlíšenie 1920 x 1200 pixelov, 8 GB RAM a 128 GB pamäte pre vaše súbory. Procesorom je v tomto prípade Intel Atom x5 - Z8350. Tým to však nekončí. Na tejto uhlopriečke ponúka zariadenie aj klasickú hardvérovú (a podsvietenú!) klávesnicu, akú poznáme z počítačov. Navyše na One Mix Yoga nájdete aj čítačku kariet microSD, microUSB konektor, klasický USB konektor a dokakonca aj nový štandard USB-C. Mini notebook je rovnako vybavený portom microHDMI a 3,5 mm audio jackom. Medzi jednotlivými klávesami nájdeme aj infračervenú plôšku, ktorá slúži ako malý trackpad.

Konektorová výbava je napriek veľkosti veľmi bohatá / One Mix Yoga / Geekbuying

Keby ste však chceli One Mix Yoga použiť ako tablet, aj to sa dá. Slovo Yoga v názve značí, že klávesnicu stačí zahnúť za displej a už ho možete používať ako tablet. Navyše je tu aj podpora až pre 2048 úrovní citlivosti na tlak displeja, vďaka ktorej môžete používať aj stylus. Celé to znie až príliš dobre, aby to bola pravda, ale zariadenie skutočne existuje. Sú tu však nejaké "ale".

One Mix Yoga / Geekbuying

Tým prvým je fakt, že ide o výrobok neznámej čínksej značky, takže kvalita zariadenia je veľmi neistá (nehovoriac o prípadnom záručnom servise) a potom, One Mix Yoga je mini notebook určený pre čínsky trh. S tým súvisí aj umiestnenie čínskych znakov na klávesnici alebo jeho všeobecná dostupnosť len v Číne. Tretím "ale" je fakt, že momentálne sa dá zariadenie zatiaľ iba predobjednať, a to len v internetovom obchode Geekbuying za cenu 459,99 dolárov v predpredaji. Zariadenie bude dostupné v júni. Potom jeho cena narastie na 583,99 amerických dolárov.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: PC & Mac

Pozri viac

Fun rádio