MOBIL.sk MOBIL.sk

RED Hydrogen One: Mobilná chuťovka s holografickým displejom
zdroj: red.com

RED Hydrogen One: Mobilná chuťovka s holografickým displejom

Takto na záver týždňa sme si pre vás nechali jednu chuťovku. Každý, kto sa digitálnemu videu venuje trochu hlbšie, určite pozná firmu RED vyrábajúcu kamery s vysokým rozlíšením. Točia sa na ne filmy a video materiál tej najvyššej kvality. Spoločnosť RED dnes oznámila, že príde na trh s vlastným smartfónom.

A smartfón to nebude len tak hocijaký. Bude disponovať holografickým displejom. Má ísť o technológiu, ktorá zatiaľ v smartfónoch použitá nebola. Netreba sa však báť, displej bude vedieť prepínať medzi režimami. A tak si vychutnáte normálny 2D obsah, 3D obsah (bez použitia špeciálnych okuliarov) a tiež bude možné telefón používať ako AR/VR zariadenia. Vychutnať si tak budeme môcť interaktívne hry s možnosťou pozorovania z rôznych uhlov. Tomu napomôže kodek H4V.

Obraz je síce fajn, ale bez dobrého zvuku by to bola nuda. Firma RED myslela aj na to. Algorytmus H3O bude konvertovať stereo zvuk na multidimenzionálne audio. Niečo ako 5.1 zvuk v slúchadlách. Aby ste si takýto audiovizuálny cirkus mohli vychutnať dosýta, Hydrogen One bude vybavený slotom na pamäťové karty pre dostatok miesta na vaše súbory.

RED Hydrogen One
red.com

Na zatiaľ jedinej fotke, ktorú spoločnosť zverejnila, je vidieť aj USB-C konektor a magnetické konektory pre rozšírenia. Podobné už prinieslo Lenovo pri telefónoch Moto. Zároveň sa RED Hydrogen One bude dať pripevniť ku kamerám RED ako ovládacie zariadenie. Telefón bude poháňať operačný systém Android od Googlu. Viac podrobností zatiaľ nemáme, ale dá sa očakávať, že zariadenie bude robiť aj pekelne dobré videá.

Na predaj budú dve verzie. Lacnejšia bude mať telo z hliníka a bude sa predávať za 1195$ a drahšia, titánová, vás vyjde na 1595$. Smartfón bude dostupný v prvom štvrťroku 2018, ale nedočkavci si ho môžu predobjednať už teraz na webe výrobcu.

Najnovšie z kategórie: Ostatné (mobily)

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio