MOBIL.sk MOBIL.sk

Samsung Galaxy A6 a A6+: AMOLED displeje, kvalitné fotoaparáty a Dolby Atmos aj pre strednú triedu
zdroj: Samsung

Samsung Galaxy A6 a A6+: AMOLED displeje, kvalitné fotoaparáty a Dolby Atmos aj pre strednú triedu

Spoločnosť Samsung práve predstavila dlhšie očakávané novinky strednej triedy. Galaxy A6 a A6+ sú smartfóny, ktoré napriek orientácii hlavne na cenu prinášajú medzi relatívne lacné smartfóny niekoľko netradičných funkcií.

Hneď prvou je AMOLED displej s veľmi tenkými rámčekmi okolo neho. Tento typ displejov je bežný najmä u smartfónov vyššej triedy. V lacných mobiloch výrobcovia používajú skôr displeje typu LCD. Samsung je však iný. V A6 a A6+ použil rovnaké Infitnity displeje, akými vybavil aj svoje vlajkové lode radu Galaxy S. Rozdielom bude akurát ich nižšie rozlíšenie. Nové smartfóny bude poháňať Android 8.0 Oreo a spoločnosť Samsung sľubuje aj nadštandardne kvalitné fotoaparáty.

Samsung Galaxy A6 / Samsung

Čo sa týka vzhľadu, obidva mobily sú si veľmi podobné. Najväčším viditeľným rozdielom je uhlopriečka displeja. Kým Galaxy A6+ má displej 6 palcov veľký, menší Galaxy A6 používa "len" 5,6-palcovú obrazovku. Zaujímavosťou je predný LED blesk pre milovníkov selfie, s ktorým sme sa doteraz mohli stretnúť najmä v smartfónoch od Motoroly. Druhý zásadný rozdiel si všimneme na zadnej strane. Väčší z dvojice dostal do vienka duálny hlavný fotoaparát, ktorý dokáže robiť fotografie s obľúbeným bokeh efektom. Je príjemné vidieť, že výrobca sa snaží prémiové funkcie priniesť aj do lacnejších zariadení.

Samsung Galaxy A6 / Samsung

Vzhľadom na rozdielnu veľkosť oboch zariadení budú rozdielne aj kapacity ich batérií. Samsung Galaxy A6 je vybavený batériou s kapacitou 3000 mAh a jeho "plusková" verzia ponúka o 500 mAh viac. Obidva smartfóny budú mať NFC pre bezkontaktné platenie mobilom. Milovníci zvuku si zas prídu na svoje s technológiou Dolby Atmos, ktorá by mala značne vylepšiť zvukové podanie obidvoch smatfónov.

Samsung Galaxy A6+ / Samsung

Cenou 309 eur za Galaxy A6 a 349 eur za väčší Galaxy A6+ spoločnosť Samsung poteší nejedného fanúšika značky. Juhokórejská spoločnosť ukazuje, že mobil s dobrými parametrami dnes nemusí stáť celý majetok. Obidva modely by mali byť na slovenskom trhu dostupné od 1. júna tohto roka. Podrobnejšie špecifikácie noviniek si pozrite v tabuľke nižšie. Smartfóny prídu na trh v čiernej, zlatej a striebornej. Modrá farba bude na našom trhu chýbať, čo je škoda.

Najnovšie z kategórie: Samsung

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio