MOBIL.sk MOBIL.sk

Smart okuliare od Apple budú sledovať naše oči. Naznačuje to nový patent spoločnosti
zdroj: martinhajek.com

Smart okuliare od Apple budú sledovať naše oči. Naznačuje to nový patent spoločnosti

Systém na sledovanie očí sa nazýva "Eye Tracking System" a dokáže sledovať polohu aj pohyb užívateľa.

O tom, že spoločnosť Apple pracuje na vývoji nového zariadenia, ktoré sme zatiaľ v jej portfóliu nevideli, sa šušká už dlhšie. Malo by ísť o prvé inteligentné okuliare od Apple s podporou rozšírenej reality s názvom Apple Glasses. Bývalý analytik z Wall Street sa dokonca vyjadril, že tieto okuliare budú presne tým produktom, ktorému sa podarí prekonať slávu iPhonov. 

Podpredseda výrobcu Quanta, ktorý spolupracoval s Apple napríklad pri výrobe Apple Watch potvrdil, že hodinky by mohli byť realitou už na konci budúceho roka. Podľa správ nesú označenie T2888 a prídu s vlastným operačným systémom s názvom reality OS (rOS). Kalifornská spoločnosť ale zatiaľ žiadnu s týchto „fám“ nepotvrdila. Riaditeľ spoločnosti, Tim Cook, dokonca v októbri povedal, že v súčasnej dobe nie je technológia v takom štádiu, aby sa mohlo o okuliaroch od Apple uvažovať.

zdroj: USPTO

Na druhej strane je ale veľmi pravdepodobné, že spoločnosť na Apple Glasses skutočne pracuje. Potvrdzuje to nový patent, ktorý si dala zaregistrovať. Ide o technológiu, ktorá dokáže sledovať pohyb očí. Nazýva sa „Eye Tracking System“ a podľa slov spoločnosti „detekuje pohyb a polohu očí užívateľa v displeji umiestnenom na hlave“. Snímanie prebieha pomocou infračerveného svetla a odrážania od filtrov „hot mirror“. Vďaka tomu dokážu snímať to, kam sa pozeráte, čo by mohla spoločnosť využiť pri vytváraní rozšírenej reality.

Treba ale ešte podotknúť, že neexistuje žiadna záruka toho, že Apple túto technológiu v svojich okuliaroch využije. A vlastne ani záruka toho, že Apple na okuliaroch pracuje. Spoločnosť si pravidelne necháva patentovať množstvo technológií, ktoré v praxi ani nikdy nevyužije. Určite by ale šlo o zaujímavú funkciu, ktorá by mohla spôsobiť prevrat v používaní rozšírenej reality.

Najnovšie z kategórie: Ostatné

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio