MOBIL.sk MOBIL.sk

Snapchat prišiel s totálne absurdnými AR hrami, vďaka ktorým sa vám budú ostatní vyhýbať
zdroj: youtube.com / Snapchat

Snapchat prišiel s totálne absurdnými AR hrami, vďaka ktorým sa vám budú ostatní vyhýbať

Nové hry od Snapchatu rozhodne neodporúčame hrať v spoločnosti. Inak si zrejme užijete prekvapené a zdesené pohľady, prípadne vás rovno označia za šialených.

Snapchat to mal v minulosti našliapnuté poriadne vysoko. Najmä mladí ľudia si túto platformu veľmi obľúbili a žltá sociálna sieť postupne rástla. Vtedy ale z ničoho nič prišla aplikácia Instagram so svojimi príbehmi a začala raketovo rásť až tak, že prekonala aj Snapchat. Aj keď má Snapchat stále silnú fanúšikovskú základňu, konkurenčný Instagram vedie na plnej čiare. Možno aj preto sa vývojári snažia prísť s niečím, vďaka čomu, by ju konečne predbehli. 

Ťažko ale povedať, či sa im to podarí práve s ich čerstvou novinkou s názvom Snappables. Snappables sú špeciálne hry, ktoré využívajú rozšírenú realitu a budú súčasťou aplikácie Snapchat. Hráčom umožnia súťažiť so svojimi priateľmi hneď v niekoľkých hrách, ktoré promujú v novom reklamnom videu.

zdroj: youtube.com / Snapchat

V závislosti od hry budú užívatelia ovládať hráča pomocou výrazov tváre, pohybom hlavy či dokonca obočia. A pri pohľade na oficiálne video to pôsobí tak absurdne, že sme museli skontrolovať kalendár, či náhodou nie je 1. apríl. V skutočnosti ale pomaly začína mesiac máj a Snappables sú reálne hry, ktoré budú postupne každý týždeň putovať do našich Snapchatových účtov.

Zahrať si budete môcť napríklad akýsi remake hry Space Inviders, pričom v rakete bude uchytená vaša vlastná tvár a ovládať ju budete pomocou pohybov hlavy. V inej hre zas budete môcť robiť bubliny pomocou otvárania úst a samozrejme, každú jednu vám aplikácia ohodnotí. Cenu za najbizarnejšiu hru ale určite dostanú dve fialové ruky s činkou, ktoré vám v hre vyrastú z obočia a budú robiť niekoľko opakovaní ako v posilňovni. 

zdroj: youtube.com / Snapchat

Svoje výkony v hrách si môžete porovnávať so svojimi priateľmi či rodinou. Otázka len je, či niekoho z nich nahovoríte, aby pomocou grimás a chaotických pohybov hlavy ovládal svoju tvár zasadenú do rozšírenej reality v mobile. Ale čo my vieme, možno sa nakoniec Snappables uchytia a prekonajú aj taký hit ako PUBG či Fortnite.

Najnovšie z kategórie: Video

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio