MOBIL.sk MOBIL.sk

O tom, ako YouTuber jedol cesnakový chlieb z vesmíru!
zdroj: Tom Scott / YouTube

O tom, ako YouTuber jedol cesnakový chlieb z vesmíru!

Na YouTube je potrebné bojovať o každého sledujúceho diváka, a tak YouTuberi vymýšľajú stále originálnejšie nápady, ako zaujať. Ten posledný k nim rozhodne patrí.

Vo vesmíre sme už videli všetko možné. Psa, človeka, raketu, vesmírnu stanicu a naposledy aj auto, ktoré tam vyniesol Elon Musk pomocou svojej rakety Falcon Heavy. YouTuber menom Tom Scott sa teda rozhodol ísť v jeho šľapajách a spolu s týmom expertov upevnil na meteorologický balón kus cesnakového chleba. YouTuber chcel zistiť, či chlieb, ktorý sa dostane na hranicu zemskej atmosféry, bude chutiť odlišne od toho pozemského. Balón vypustili a čakali približne dve hodiny.

Na otázku, prečo zvolil práve cesnakový chlieb, YouTuber odpovedal: "Pretože je chutný." A my môžeme len súhlasiť. Cieľom bolo tento chlieb dostať do výšky 33 kilometrov a všetko sledovať na kamere. Pomocou kamery s efektom rybieho oka a GPS vysielača potom mohli vystopovať "chutnú" zásielku po tom, čo sa dostala opäť na zemský povrch, aby ju podrobili testu chuti.

A aký bol teda rozdiel medzi chlebom zo Zeme a tým "stratosferickým"? To si už pozrite v samotnom videu. Sme zvedaví, čoho sa ešte od vynaliezavých YouTuberov dočkáme.

zdroj: Tom Scott / YouTube

Najnovšie z kategórie: YouTube

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio