MOBIL.sk MOBIL.sk

Riaditeľ OnePlus potvrdil kľúčovú vlastnosť pripravovaného OnePlus 6. A asi vás ňou nepotešíme...
zdroj: OnePlus

Riaditeľ OnePlus potvrdil kľúčovú vlastnosť pripravovaného OnePlus 6. A asi vás ňou nepotešíme...

Nový OnePlus 6 bude vyrobený z materiálu, ktorý je síce u výrobcov veľmi populárny, ale zároveň pomerne dosť kontroverzný a fanúšikmi nenávidený.

Smartfón OnePlus 6 sa už onedlho stane realitou. Podľa niektorých únikov by nám mala čínska spoločnosť predstaviť svoju novú vlajkovú loď už v polovici mája. Aj preto vychádza na povrch stále viac a viac informácií. Niektoré z nich postupne potvrdzuje aj samotná spoločnosť OnePlus.

Ach, to sklenené telo...

Hovorilo sa napríklad o tom, že OnePlus 6 bude vyrobený zo skla, vďaka čomu ho bude možné nabíjať bezdrôtovo. S touto myšlienkou ale mnohí fanúšikovia neboli spokojní, keďže sklo je o niečo menej odolné ako napríklad hliník. Ak k nim patríte aj vy, musíme vás bohužiaľ sklamať. Spoluzakladateľ a riaditeľ firmy OnePlus, Pete Lau, potvrdil, že pripravovaný smartfón príde so skleneným telom.

zdroj: OnePlus

OnePlus 6 by mal ponúknuť celkom nový dizajn, ktorý v zákazníkovi vyvolá pocit, že v rukách drží prémiový mobil s hodnotou. Pete Lau povedal, že spoločnosť testovala viac než 70 rôznych prototypov, kým sa konečne uspokojili s finálnym produktom.

Čo sa samotného dizajnu týka, z viacerých krátkych teaser videí a obrázkov sme sa dozvedeli pár náznakov o tom, ako bude OnePlus 6 vyzerať. Podľa všetkého by mal prísť aj vo fialovej farbe, ktorá sa podobá na farbu „Lilac“, ktorú poznáme z Galaxy S9 od Samsungu. Mobil by mal byť postavený na hliníkovom rámiku s anténovými pásmi a ponúkať USB-C konektor na nabíjanie, ktorý bude umiestnený v spodnej časti spolu s reproduktorom. 

A čo to bezdrôtové nabíjanie?

Pokiaľ ide o bezdrôtové nabíjanie, o ktorom sa toľko šepkalo, spoločnosť túto informáciu nepotvrdila. Nedozvedeli sme sa ani to, kedy sa vlastne novej vlajkovej lode dočkáme. Všetky doterajšie informácie ale mieria k 18. máju, takže tento deň vychádza ako najpravdepodobnejšia varianta. Podľa poslednej správy by mal OnePlus 6 stáť približne 500 eur.

zdroj: OnePlus

Najnovšie z kategórie: Mobily

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio