MOBIL.sk MOBIL.sk

Hľadáte návykovú hru, ktorá vám navyše precvičí mozgové závity? Našli sme ju za vás!
zdroj: Piknik Slovo / Google Play

Hľadáte návykovú hru, ktorá vám navyše precvičí mozgové závity? Našli sme ju za vás!

Poznám veľmi veľa ľudí, ktorí milujú hru Scrabble. V obchodoch s aplikáciami je síce aj mobilná verzia tejto hry, ale nie v slovenskom jazyku. My sme našli alternatívu, s ktorou si potrápite hlavu, a to rovno vo svojej materskej reči.

Angličtina sa na nás valí z každej strany a veľakrát sa jej po škole sa jej teoreticky venujeme viac než Slovenčine. Lenže aj Slovenčinu treba precvičovať a udržiavať, lebo sa raz môžete dostať do bodu, že sa nebudete vedieť vyjadrovať. Pre tých, ktorí nie sú fanúšikovia kníh, ale fanúšikovia práve mobilných telefónov, je tu hra Piknik Slovo (Piknik Word).

Ide o jednoduchú hru na tvorbu slov. Celý jej princíp je veľmi jednoduchý. Máte k dispozícii niekoľko písmen a tabuľku s malým počtom slov. V nej máte len naznačené, z koľkých písmen by sa jednotlivé slová mali skladať a ostatné je už na vás. Počas hry zistíte, že hoci ide o jednoduché zadanie, jednoduchým vôbec nie je, aspoň nie neskôr.

Piknik Slovo / Google Play

Keď totiž budete mať viac písmen na výber, slovíčka sa stávajú komplikovanejšími a niekedy bude možné ich kombináciou vytvoriť oveľa väčšie množstvo slov, než od vás potrebujete. Problémom je, že sa musíte trafiť presne do tých, ktoré od vás hra očakáva.

Pokiaľ si neviete rady, môžete si pomiešať písmená v zadaní. Tento banálny úkon vám v hlave často rozsvieti a váš mozog zbadá zrazu zbadá slovo, ktoré ste neúspešne hľadali niekoľko minút. Za správne doplnenie slov máte body, ktoré môžete použiť na nápovedu, keď si už naozaj neviete rady.

Skvelou správou je, že hra je dostupná pre operačné systémy iOS aj Android a v základnej verzii je zadarmo. Jedinou nevýhodou sú však reklamy. Tie sa zobrazujú medzi jednotlivými levelmi a nie sú prehnane dlhé, takže otravujú menej než inokedy. Pokiaľ by ste sa reklám chceli zbaviť, za 2,29 € ich z hry môžete odstrániť. Dobrou správou je, že pokiaľ sa učíte nejaký cudzí jazyk a chcete si precvičovať slovnú zásobu, stačí si v menu vybrať jeden z 31 jazykov. Tak čo? Už sťahujete? Ja som v 57 leveli a to som ju chcel iba vyskúšať.

Najnovšie z kategórie: Appky / Soft / Hry

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio