MOBIL.sk MOBIL.sk

Nové info o iPhone SE 2! Predstaviť by ho mali už v máji a nebude mať 3,5mm jack
zdroj: apple.com

Nové info o iPhone SE 2! Predstaviť by ho mali už v máji a nebude mať 3,5mm jack

Japonský blog si myslí, že predstavenie iPhonu SE 2 je už na spadnutie. Dočkáme sa ho teda už budúci mesiac?

iPhone SE je smartfón, ktorého sa spoločnosť Apple už nejaký čas nedotkla. Napriek tomu si ale lacnejší a menší iPhone fanúšikovia stále pýtajú. Po tom, čo sa viacerí analytici vyjadrili veľmi nedôverčivo k správam, že Apple pripravuje druhú generáciu tohto mobilu, sa na iPhone SE 2 vrhá zas o niečo viac pozitívneho svetla. Najskôr to boli sériové čísla zatiaľ nepredstavených iPhonov, ktoré mnohí pokladali za jasný dôkaz iPhonu SE 2. Teraz sa k ním pridáva zaujímavá správa z japonského blogu Macotakara.

Tá tvrdí, že druhá generácia iPhonu SE by mohla prísť už čoskoro. Hovorilo sa o tom, že by nám ho mali predstaviť 4. júna na pripravovanej konferencií WWDC. Japonský blog ale tvrdí, že takto dlho vôbec nebudeme musieť čakať a novinku uvidíme už niekedy v máji. To znamená, že iPhone SE 2 by mohol byť predstavený už budúci mesiac!

zdroj: wikipedia.org

Správa potvrdzuje, že mobil bude vybavený 4 palcovým displejom a ponúkne klasický dizajn, ktorý poznáme ešte z iPhonu 5. Vybavený by mal byť procesorom A10, ktorý bol použitý v iPhone 7. Samozrejmosťou bude podpora NFC a Apple Pay. iPhone SE 2 by mal podporovať aj bezdrôtové nabíjanie.

Dizajn by si síce mal prepožičať od iPhonu 5, avšak jedna kľúčová vlastnosť bude chýbať – 3,5 mm jack. Kalifornská spoločnosť sa rozhodla vzdať konektoru pre slúchadlá už pri iPhone 7 predstavenom pred dvoma rokmi a iPhone SE 2 by sa v tomto, bohužiaľ, od ostatných modelov nemal veľmi líšiť. Na druhej strane, je veľmi pravdepodobné, že malý iPhone bude vďaka tomu vodeodolný. Tak čo, už sa tešíte?

Najnovšie z kategórie: Apple

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio