MOBIL.sk MOBIL.sk

Absurdný zákon v Ugande: Vláda tam zaviedla daň zo sociálnych sietí
zdroj: pixabay.com

Absurdný zákon v Ugande: Vláda tam zaviedla daň zo sociálnych sietí

Zdá sa, že politici z Ugandy už od radosti nevedia, ako od svojich obyvateľov pýtať viac peňazí.

Možno nám niekedy prídu naše slovenské zákony trochu zbytočné alebo mierne absurdné. Niekedy sa ale stačí pozrieť do iných častí sveta a zistíme, že na tom vôbec nie sme až tak zle. V Ugande sa napríklad rozhodli zaviesť daň za používanie sociálnych sietí. Tento nový bizarný poplatok by mal byť podľa miestnej vlády realitou už v júli 2018.

Vyzerá to tak, že vláda Ugandy sa snaží získať peniaze do štátnej pokladnice skutočne kde to len ide. „Hľadáme peniaze, pre udržanie bezpečnosti v krajine a rozširovania elektriny, aby si ľudia mohli užívať sociálne siete častejšie,“ povedala Matia Kasaija, ministerka financií Ugandy. Čo je ale zaujímavé, nikto zatiaľ presne nevie, ako to bude celé v praxi vyzerať.

zdroj: wikipedia.org

Vláda by chcela vyberať poplatky od všetkých používateľov platforiem ako Facebook, Twitter alebo WhatsApp vo výške 200 ugandských šilingov za jeden deň. To predstavuje asi 4 centy. Faktom ale je, že ugandská vláda bude musieť monitorovať každú jednu aplikáciu z 23,6 miliónov ľudí, ktorí v Ugande používajú mobily. Nevie sa, ako sa im to vlastne podarí a ako zaručia, že ľudia budú túto absurdnú daň skutočne platiť.

Ugandská daň zo sociálnych sietí ale nie je žiadnym veľkým prekvapením. Teda minimálne nie pre miestnych obyvateľov. Vláda nie je tomuto druhu „zábavy“ práve naklonená, počas minulých volieb napríklad vypli všetky sociálne siete. Už vtedy povedal prezident Yoweri Jaguta Musevini, že plánujú zaviesť určité dane z používania sociálnych sietí.

Najnovšie z kategórie: Social media

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio