MOBIL.sk MOBIL.sk

​Toto je najlepší fotomobil podľa organizácie TIPA. A nie, nie je to iPhone ani Samsung
zdroj: Huawei

​Toto je najlepší fotomobil podľa organizácie TIPA. A nie, nie je to iPhone ani Samsung

Dokážete uhádnuť, ktorý mobil má najlepší foťák na svete?

Počuli ste už o skupine Technical Image Press Association? Táto nezisková organizácia pôsobí v oblasti fotografie už viac ako 26 rokov a spolupracuje s tridsiatimi významnými obrazovými a fotografickými publikáciami. Tým poskytuje pravidelne možnosť hlasovať za najlepší fotoaparát vo viacerých kategóriách od klasických zrkadloviek až po nezvyčajné fotoaparáty ako drony alebo 360 stupňové kamery. Okrem iného udeľujú aj cenu za najlepší fotoaparát v mobile. A skúste si tipnúť, kto toto ocenenie získal...

Nie je to nik iný ako nová vlajková loď od čínskej spoločnosti Huawei. Ich model P20 Pro zaujal zákazníkov, ale aj recenzentov po celom svete. Jej trojitý fotoaparát prišiel len pred mesiacom a v momente na seba strhol pozornosť pre neuveriteľné fotografické kvality. Za najlepší smartfón ho už označila webstránka DxOMark. Teraz si na svoje konto môže pripísať aj cenu Technical Image Press Association (TIPA).

zdroj: Huawei

Podobné ceny pre fotoaparáty v smartfónoch sú často pomerne kontroverzné. Je totiž veľmi náročné rozhodnúť, ktorý fotoaparát je skutočne najlepší, keďže všetko záleží od inficiduálnych preferencií. V prípade Huaweiu P20 Pro zrejme rozhodol práve trojitý fotoaparát. Vďaka tomu, že ponúka hlavný objektív, monochromatický senzor a ešte k tomu aj teleobjektív, má veľkú konkurenčnú výhodu oproti zariadeniam, ktoré ponúkajú len dva objektívy.

Nuž, vyzerá to tak, že Huawei trafil tohtoročnými vlajkovými loďami do čierneho. Nedarí sa mu totiž len vo vyhrávaní cien. Exceluje aj v predajoch, veď v priebehu 10 sekúnd dokázali predať mobily P20 a P20 Pro v celkovej hodnote 15 miliónov dolárov. A to už naozaj o niečom svedčí.

Najnovšie z kategórie: Mobily

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio