MOBIL.sk MOBIL.sk

Posledný krok Applu naznačuje, že malý iPhone SE 2 zrejme ide do finále!
zdroj: Pixabay

Posledný krok Applu naznačuje, že malý iPhone SE 2 zrejme ide do finále!

Už ani nespočítam koľkokrát sme písali o iPhone SE 2. Malý iPhone je ľuďmi stále žiadaný a Apple by ho po dvoch rokoch mal konečne aktualizovať. Ľady sa pohli a istá aktivita v tejto oblasti je zrejmá aj u spoločnosti Apple.

Indície, že Apple chystá iPhone SE 2, sa tu objavujú prakticky už od predstavenia súčasného iPhone SE. Tentoraz ale nejde úplne o bludný kruh zahalený hmlou nejasností. Informácie totiž majú oficiálny základ.

Spoločnosť Apple si totiž pre eurázijský trh nechala patentovať sériové čísla zatiaľ nepredstavených iPhonov. Francúzsky web Consomac zverejnil, že ide o nasledujúce modely: A1920, A1921, A1984, A2097, A2098, A2099, A2101, A2103, A2104, A2105 a A2106. Podľa registrácie predstavuje každý model zariadenie od spoločnosti Apple bežiace na operačnom systéme iOS 11.

Veľmi dôveryhodné video iPhonu SE 2 uniklo už minulý mesiac. Páčil by sa vám?

zdroj: youtube.com

Skôr než začneme oslavovať jedenásť nových iPhonov, je potrebné uvedomiť si jednu vec. Apple používa pre každý svoj model viacero takýchto označení. iPhone X sa napríklad predáva pod označeniami A1865, A1901 a A1902. Rôzne označenia sa používajú pre označenie modelov predávaných v rozličných častiach sveta, u rôznych operátorov a pre iPhony s komponentami od rôznych výrobcov. Takže aj keď je počet registrovaných modelov veľký, nehovorí nám to, o koľko modelov iPhonov sa bude jednať.

A tu prichádzame do finále. Apple má vo zvyku registrovať zariadenia tesne pred ich predstavením. Táto registrácia u EEC (Eurázijská ekonomická komisia) prebehla napríklad aj minulý rok v máji. Apple si vtedy zaregistroval nové Macbooky, ktoré predstavil o pár týždňov neskôr. Registrácia pre 9,7 palcový iPad prebehla vo februári a v marci ho Apple predstavil.

Apple je spoločnosťou, ktorá je veľká, konzervetívna a všetky procesy v nej majú nejaký poriadok. Registrácia názvov by mala znamenať, že sa v horizonte niekoľkých týždňov dočkáme nového iPhonu / iPhonov. Táto udalosť perfektne sedí na dátum 4. jún, keď sa začne Apple konferencia WWDC. Alebo to spoločnosť môže urobiť na samostatnej akcii tak, ako sme to videli už niekoľkokrát v minulosti.

Najnovšie z kategórie: Apple

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio