MOBIL.sk MOBIL.sk

Bluboo S3: Čínsky mobil za 120 eur, ktorý vám bez nabitia vydrží 6 dní!
zdroj: youtube.com / Bluboo Mobile

Bluboo S3: Čínsky mobil za 120 eur, ktorý vám bez nabitia vydrží 6 dní!

Čínska novinka prichádza so šialene veľkou 8 500 mAh batériou.

Počuli ste už o spoločnosti Bluboo? Že nie? Tak to by ste mali okamžite napraviť, pretože tento čínsky výrobca práve prichádza s lacnou novinkou, ktorá ponúkne parametre, ktoré nemajú ani najdrahšie vlajkové lode. Ide o Bluboo S3 a všetko nasvedčuje tomu, že pôjde o naozajstnú pecku medzi mobilmi strednej triedy.

Ide to aj bez horného výrezu

Dizajnom zaujme najmä ľudí, ktorých otravuje horný výrez. Bluboo S3 prichádza s 18:9 displejom a veľmi tenkými rámikmi po stranách. V hornej a dolnej časti zariadenia sa nachádzajú dva tenké pásy. Podľa výrobcov pokrýva obrazovka až 91% zariadenia, čo je veľmi slušné číslo. Zaujímavá je aj zadná strana, ktorá je obohatená o pyramídovú štruktúru navrhnutú tak, aby sa smartfón dobre držal a nevypadával z rúk.

zdroj: Bluboo

Za výkon sa vzhľadom na cenu nemusí hanbiť

Čo sa výkonu týka, Bluboo S3 prichádza s osemjadrovým procesorom MediaTek 6750 s taktom 1,5 GHz. Nejde síce o žiadnu raketu medzi procesormi, vzhľadom na cenu sa ale určite nemôžeme sťažovať. Pamäť RAM má 4GB a vnútorná pamäť 64GB. Ak by vám to ale nestačilo, je tu možnosť rozšíriť ju o microSD kartu do výšky 256GB.

Hanbiť sa táto novinka nemusí ani za duálnu kameru na zadnej strane. Hlavný senzor ponúka 21MP a je dodávaný od Samsungu. Pod ním sa nachádza 5MP senzor pre pomocnú detekciu hĺbky. Vďaka tomu bude možné fotografovať fotky so simulovaným rozmazaným pozadím podobne ako v prípade portrétového režimu v iPhonoch. A áno, aby sme nezabudli, predná kamera je tiež slušná – 13MP.

zdroj: Bluboo

A teraz to najlepšie

Čím chce ale čínsky výrobca zaujať najviac, je baterka. Bluboo S3 je totiž vybavený šialene veľkou 8500 mAh batériou. Tá by vraj mala vydržať až 6 dní bez nabitia, aj keď samozrejme záleží na tom, ako by ste mobil využívali. Smartfón môže byť dokonca používaný aj ako „power“ banka. Len pre predstavu, iPhone 8 by ste vďaka nemu dokázali nabiť z nuly na 100% štyrikrát a ešte by vám zostala nejaká „šťava“.

Bluboo S3 budete môcť nabíjať pomocou USB-C konektora. Bohužiaľ, nenájdeme v ňom konektor na 3,5mm jack. Príde s najnovším Androidom 8.1 a zaujme aj svojou šialene nízkou cenou. Výrobca momentálne spustil oficiálny predpredaj za cenu 179 dolárov, teda asi 144 eur. Prvých 3 000 predaných kusov ale bude stáť len 120 eur. A to rozhodne nie je zlá cena na to, čo všetko Bluboo ponúka.

zdroj: youtube.com / Bluboo Mobile

Najnovšie z kategórie: Mobily

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio