MOBIL.sk MOBIL.sk

Prvé obrázky Nokie X. Mal by sa najlepší iPhone začať báť?
zdroj: Nokia (HMD Global)

Prvé obrázky Nokie X. Mal by sa najlepší iPhone začať báť?

Po tom, čo Nokia na veľtrhu MWC v Barcelone predstavila plejádu smartfónov, sa technologický svet sústredí na ďalšiu jej novinku. Nokia 9, Nokia X alebo akokoľvek sa už toto zariadenie bude volať, by malo patriť k tým najlepším.

Od Nokie sa takýto model očakával už na jar, lenže Nokia sa rozhodla ísť trochu inou cestou. Vzala svoj najvybavenejší model Nokia 8, vylepšil ho a pridal mu do názvu slovo Sirocco. Ten v minulosti označoval exkluzívne modely a je tomu tak aj v tomto prípade. Nokia 8 Sirocco je z kovu a skla, má bezrámčekový displej a naozaj dobrú výbavu.

IT Home

Lenže aj tak to nie je smartfón, ktorý by bol hoden spoločnosti smartfónov ako Samsung Galaxy S9, iPhone X alebo Huawei P20 Pro. Tie totiž ponúkajú naviac prevratné technológie, ktoré Nokii 8 Sirocco chýbajú. Na druhej strane je to celkom normálna vec. Nokia začala opäť vyrábať smartfóny len pred niečo vyše rokom. Kým výrobca nazbiera dostatočné finančné prostriedky na vývoj vlastných technológií, chvíľu to trvá. A konkrétne v prípade Nokie to možno potrvá už len chvíľu.

V Číne sa totiž objavili obrázky kampane na model Nokia X. Ukazujú, že telefón by mal byť predstavený 27. apríla. Zobrazené zariadenie okrem toho ukazuje grafické písmeno X, ale o zariadení nám toho viac neprezrádza. Podľa zákulisných informácií by Nokia X mala byť vybavená 4 GB alebo 6 GB pamäte RAM a procesormi MediaTek a Qualcomm bez bližšej špecifikácie. To nám však mierne zaváňa strednou triedou. Mali sme tu aj informácie o lepších špecifikáciách a fotoaparáte s piatimi optikami, ale Nokii sa jednoducho darí držať si väčšinu špecifikácií za zatvorenými dverami.

IT Home

Ďalšou možnosťou je, že Nokia oživí radu X, ktorá mala zachrániť Nokiu pred pádom. Nokie X boli zariadenia nižššej triedy z roku 2014 s upraveným Androidom a nepodarilo sa im získať si priazeň širšej skupiny používateľov. Z obchodov zmizli tak, ako spoločnosť Nokia z mapy mobilných výrobcov.

Uvidíme, čo to bude za zariadenie a či ho Nokia predstaví klasicky najprv len pre čínsky trh a až neskôr pre zvyšok sveta alebo ho ponúkne globálne. Správu priniesol čínsky portál IT Home.

Najnovšie z kategórie: Nokia

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio