MOBIL.sk MOBIL.sk

Google odhalil aj to čo nechcel: Takto bude vyzerať navigačný panel Androidu P
zdroj: 9to5google.com

Google odhalil aj to čo nechcel: Takto bude vyzerať navigačný panel Androidu P

Navigačný panel čakajú od nového Androidu veľké dizajnové zmeny.

Aj taká veľká spoločnosť ako Google sa v svojich vyjadreniach občas „preriekne“ a svojim fanúšikom povie aj to, čo pôvodne neplánovala. Dôkazom toho je článok zverejnený 13. apríla na blogu Android Developers Blog. Ten prezentoval nový spôsob šifrovania „DNS over TLS“, ktorý bude súčasťou pripravovaného Androidu P. Nechtiac ale zverejnil aj niečo, čo vôbec neplánoval.

Súčasťou totiž bol aj obrázok, na ktorom vidíme možnosť nastavenia používania DNS poskytovateľa. Čitateľov ale zaujal viac spodný panel screenu, ktorý ukazoval celkom nový dizajn navigačného panelu Androidu. Doteraz sme boli zvyknutí, že sa skladal z troch častí – šípky dole, okrúhleho tlačidla „domov“ a tlačidla na multitasking teda prepínanie medzi aplikáciami.

zdroj: 9to5mac.com

Stredné domovské tlačidlo už nie je okrúhle, nahradila ho čiara s oválnymi rohmi. Tlačidlo pre multitasking je pre zmenu odstránené úplne. Údajne by ho mali nahradiť špeciálne gestá prstami. Tlačidlo späť zostáva nezmenené, malo by ale zmiznúť vždy, keď nie je podporované.

Konečne teda máme ďalšiu časť skladačky do našej predstavy o pripravovanom Androide P. Google nám toho o jeho dizajne zatiaľ veľa nepovedal a ani spodný panel nám zrejme pôvodne neplánovali ukázať. Krátko po zverejnení článku totiž obrázok stiahli a orezali hornú aj spodnú časť tak, aby bolo vidno len DNS okno. Celkový dizajn nám totiž plánujú predstaviť zrejme až budúci mesiac na konferencií Google I/O, ktorá sa bude odohrávať 8. až 10. mája v San Franciscu v Kalifornii.

Najnovšie z kategórie: Android

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio