MOBIL.sk MOBIL.sk

Samsung predstavil „smartfón“ bez pripojenia na internet. A nie, nejde o žiadny vtip
zdroj: Samsung.com

Samsung predstavil „smartfón“ bez pripojenia na internet. A nie, nejde o žiadny vtip

Rozlúčme sa s Facebookom, Instagramom aj Snapchatom. Prichádza J2 Pro bez pripojenia na internet.

Mobily už dávno neslúžia len na telefonovanie a posielanie SMSiek. Aj preto ich nazývame smartfónmi. Dokážeme s nimi pozerať videá, písať si s priateľmi na sociálnych sieťach či hrať online hry. Úprimne, väčšina z nás si v dnešnej dobe mobil bez možnosti pripojenia na internet asi nedokáže predstaviť. A aj napriek tomu zrejme existujú ľudia, ktorí chcú mať dotykový mobil, ale bez akéhokoľvek pripojenia na internet. Inak by Samsung neprišiel s novým mobilom J2 Pro.

Táto novinka je aj napriek svojmu menu „Pro“ výrazne obmedzená. Dôvodom je absencia pripojenia na internet. Nielen, že nedokážete používať mobilné dáta na vašej karte, s J2 Pro sa ani nepripojíte na wi-fi. To znamená, že nemôžete surfovať po Googli, ani používať väčšinu aplikácií. Čo ale môžete, je volať a prijímať hovory, posielať textové správy a tiež napríklad fotiť.

Samsung

Ak sa pozrieme pod obal tohto mobilu, zistíme, že ponúka 5 palcový displej s rozlíšením 540 x 960px. Poháňaný je štvorjadrovým 1,4Ghz procesorom v kombinácií s 1,5GB pamäte RAM. Vnútorná pamäť je 16GB. V mobile sa nachádza aj 2600mAh batéria a dokonca aj čítačka odtlačkov prstov. J2 Pro si môžu zákazníci kúpiť za 190 dolárov, čo vzhľadom na skromné parametre a absenciu internetu nie je práve málo. Dostupný bude zatiaľ len v Kórei.

Možno sa pýtate, prečo sa tak úspešná značka ako Samsung rozhodla priniesť mobil s tak „chabými“ funkciami. Je fakt, že väčšinu ľudí J2 Pro skrátka nezaujme. Mohol by byť ale dobrou voľbou pre rodičov, ktorí by chceli dať svojim deťom dotykový mobil, ale nesúhlasia s tým, aby boli pripojené na internet. Cieľovou skupinou môžu byť aj dôchodcovia, ktorí v mobile internet mať nepotrebujú.

Najnovšie z kategórie: Mobily

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio