MOBIL.sk MOBIL.sk

Sen všetkých gamerov je tu! Xiaomi predstavil mobil so špičkovým výkonom a vodným chladením
zdroj: blackshark.com

Sen všetkých gamerov je tu! Xiaomi predstavil mobil so špičkovým výkonom a vodným chladením

Razer Phone, tras sa! Xiaomi Black Shark prichádza.

Čínska spoločnosť Xiaomi práve vstúpila na trh herných mobilov! Predstavili totiž čerstvú novinku s názvom Black Shark, ktorou chcú zaujať všetkých nadšencov mobilných hier. Stalo sa tak vďaka masívnej investícií do spoločnosti Black Shark Technology. Mobil bude priamou konkurenciu minuloročnej novinky Razer Phone.

Pri pohľade na dizajn telefónu musí byť všetkým jasné, že ide o čisto gejmerský kúsok. Prichádza so špecifickým zeleno čiernym dizajnom a celkom výrazne oblými hranami, čím sa odlišuje od spomínaného Razer Phone, ktorý je skôr hranatý. Black Shark pokrýva 6 palcový displej s rozlíšením 2160x1080. Vnútro tvoria komponenty, vďaka ktorým utiahne aj tie najnáročnejšie herné pecky - Snapdragon 845 v kombinácií s 6 alebo dokonca až 8GB pamäte RAM. Vnútorná pamäť sa pohybuje medzi 64GB až 128GB.

zdroj: blackshark.com

Na zadnej strane zariadenia sa nachádza duálny fotoaparát s 12MP a 20MP senzormi. Viac ale zaujme jedinečný vzhľad zadného panelu v tvare X, ktorého hlavným cieľom je zlepšenie držania mobilu a pohodlnejšie hranie. Poteší aj fakt, že Xiaomi uprednostnilo hliník pred sklom. O dostatočnú výdrž sa postará 4000mAh batéria vybavená technológiou Qualcomm’s Quick Charge 3.0 tech.

Zaujímavý je aj špeciálny spôsob chladenia mobilu. Keďže sa očakáva, že ho budú používať hráči, ktorí z neho budú denne žmýkať maximum výkonu, mobil je vybavený špeciálnym vodným chladením. To dokáže znížiť teplotu mobilu až o 8 stupňov. Hráčom sa tiež zíde dvojitý reproduktor na poriadny herný zážitok a samozrejme aj vysokokvalitný mikrofón.

zdroj: blackshark.com

Celý tento nadupaný mobil sa bude predávať v prepočte za 387 eur v prípade verzie 6GB RAM a za 452 eur za 8GB RAM. Vzhľadom na jeho výbavu je to prekvapivo nízka cena aj na takú spoločnosť ako Xiaomi. Hráči si tiež budú môcť kúpiť špeciálny odnímateľný herný ovládač za 23 eur, vďaka čomu zažijú ešte lepší zážitok z hrania. Bohužiaľ, mobil je zatiaľ dostupný iba v Číne. Tu je totiž „mobilný gaming“ o niečo populárnejší, ako v našich končinách. Nevylučuje sa ale ani možnosť, že sa z neho budú môcť o niečo neskôr tešiť aj hráči „zo západu“.

Najnovšie z kategórie: Mobily

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio