MOBIL.sk MOBIL.sk

Facebook Stories prinesú kreslenie v rozšírenej realite!
zdroj: Facebook

Facebook Stories prinesú kreslenie v rozšírenej realite!

Ak používate Facebook Stories, v nasledujúcich týždňoch sa máte na čo tešiť. Facebook totiž do svojich príbehov prinesie naozaj super novinky.

Spoločnosť Facebook sa v posledných týždňoch síce zaoberá najmä bezpečnosťou, nezabúda však ani na svojich používateľov. Na svojom blogu informovala, že do Príbehov prinesie novinky v podobe niekoľkých funkcií. Jednou z nich bude kreslenie v rozšírenej realite. Tá vám umožní nielen vytvárať kresby pomocou displeja a fotoaparátu vášho smartfónu, no budete schopní tieto svoje diela nahrať a zdieľať s ostatnými.

Podľa servera TechCrunch budú môcť používatelia kresliť okolo objektov v priestore, na čo však budú potrebné dobré svetelné podmienky. Ďalšou funkciou budú krátke animované gify, ktoré majú konkurovať funkcii Boomerang na Instagrame. Ťažko však povedať, či tieto zmeny prinesú Facebooku spásu a či ľudia začnú uverejňovať svoje príbehy priamo tam. Skôr je pravdepodobný scenár, ktorý vidíme aj dnes. Ľudia vytvoria príbeh na Instagrame a potom ho len prezdieľajú inde. Instagramu sa v tomto podarilo prekonať aj samotný Snapchat, ktorý je autorom mnohých prvkov moderných sociálnych sietí.

Najnovšie z kategórie: Facebook

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio