MOBIL.sk MOBIL.sk

Jelly Mario: Zahrajte si Super Maria tak ako nikdy predtým!
zdroj: Jelly Mario

Jelly Mario: Zahrajte si Super Maria tak ako nikdy predtým!

Keď vezmete hernú klasiku a prerobíte v nej fyzikálne zákony, vznikne z toho veľmi zaujímavý počin.

Hru Super Mario okrem grafiky a hudby definuje hlavne jej ovládanie. Pomocou šípok na klávesnici dokážete presne ovládať pohyb hlavného hrdinu. Lenže predstavte si, keby tomu tak nebolo.

Vývojár Stefan Hedman túto každému dobre známu hru vzal a úplne v nej prerobil fyzikálne zákony. Dopadlo to tak, že hoci šípkami oficiálne ovládate Mariov pohyb, v skutočnosti sa postavička hlavného hrdinu pohybuje veľmi zmätene po celej obrazovke a pripomína skôr pohyb medúzy vo vode než Super Maria, ktorý sa snaží zachrániť princeznú.

Ďalšou zmenou oproti originálu je samotné prostredie a hudba. Ak Mario narazí do akejkoľvek prekážky, tá sa hneď začne ohýbať ako želé. Pokiaľ sa vás dotkne nepriateľ Mario sa rozletí na tisíc kúskov. Všetkým týmto fyzikálnym zmenám je prispôsobená aj hudba. Tá je síce známa, no deformuje sa podľa prostredia. Celé je to teda veľmi divné a hra ani zďaleka nie je jednoduchá. Pokiaľ si Jelly Maria chcete zahrať, postačí vám webový prehliadač, v ktorom si otvoríte tento odkaz.

Najnovšie z kategórie: Hry

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio