MOBIL.sk MOBIL.sk

Nie. Po napísaní skratky „BFF“ nezistíte, či máte dostatočne zabezpečený účet
zdroj: facebook.com

Nie. Po napísaní skratky „BFF“ nezistíte, či máte dostatočne zabezpečený účet

"BFF hoaxu" Slováci stále veria. A facebookové stránky ho aj naďalej s radosťou šíria...

„Mark Zuckerberg, generálny riaditeľ Facebooku, vymyslel slovo BFF, aby sa uistil, že váš účet na facebooku je bezpečný. Dajte lajk tomuto príspevku a napíšte BFF do komentára. Ak sa objaví zelená, váš účet je chránený. Ak sa neobjaví v zelenej farbe, okamžite si zmeňte heslo, pretože ho môže niekto hacknúť (zneužiť).“ 

Zrejme aj vy ste už na Facebooku stihli zachytiť túto, mierne povedané, podozrivú správu. Mnohé stránky na tejto sociálnej sieti ju nadšene zdieľajú a ľudia v komentároch veselo píšu tri písmenká "BFF". Väčšine sa napíšu v zelenej farbe, niektorým sa ale zobrazia len ako obyčajné písmená. V takom prípade si musia okamžite zmeniť heslo! Alebo aj nie?

Napriek tomu, že ide o hoax ako vyšitý a viaceré slovenské médiá o ňom písali, stále sa nájde množstvo ľudí, ktorí mu veria a skratku BFF píšu do komentárov. V skutočnosti ale samozrejme nejde o žiadne čarovné slovo, ktoré vymyslel zakladateľ Facebooku Mark Zuckerberg.

facebook.com

BFF je skratka pre best friend forever, teda najlepší kamarát navždy. Facebook už nejaký čas experimentuje s tým, že sa niektoré konkrétne slová po napísaní do komentára farebne zvýraznia. Typickým príkladom je slovíčko „gratulujem“, ktoré sa zobrazí na červeno. Na zelené BFF dokonca môžete aj kliknúť. Na obrazovke sa vám objavia dve ruky, ktoré sa prepletú a dajú si „high five“. Prečo sa ale niektorým užívateľom BFF na zeleno nezobrazí? Dôvodom sú samotné nastavenia účtu a to, či majú zvýraznené slová povolené alebo nie.

Tento hoax sa (nielen) na Slovensku tak dobre ujal zrejme preto že v súčasnosti sú médiá plné škandálu Facebooku a viac sa hovorí o súkromí a bezpečnosti užívateľov. Faktom ale je, že táto kauza s heslom používateľov veľa spoločné nemá, tak ako ani skratka BFF. Nuž, snáď sa táto informácia dostane k čo najviac ľuďom a tí prestanú hodnotiť bezpečnosť svojho hesla pomocou slova v komentári.

Najnovšie z kategórie: Facebook

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio