MOBIL.sk MOBIL.sk

Až 80 % amerických tínedžerov preferuje iPhony pred smartfónmi s Androidom
zdroj: wikimedia.org

Až 80 % amerických tínedžerov preferuje iPhony pred smartfónmi s Androidom

Priemerný americký tínedžer s najväčšou pravdepodobnosťou vlastní iPhone ako smartfón s Androidom. Vyplýva to najnovšieho prieskumu investičnej spoločnosti Piper Jaffray.

Prieskum sa uskutočnil na americkej pôde, konkrétne v štyridsiatich štátoch na vzorke šesťtisíc mladých ľudí. Ich vekový priemer bol šestnásť rokov. Až osemdesiat dva percent z opýtaných vlastnilo smartfón s operačným systémom iOS, čiže iPhone. Do tímu Android patrilo približne šestnásť percent opýtaných. Zvyšných sedem percent uviedlo inú možnosť.

Až osemdesiatštyri percent opýtaných uviedlo, že ich budúcim smartfónom bude iPhone. Tieto čísla sú relevantné pre prvú tretinu roka 2018, pričom spoločnosť Piper Jeffrey robí podobný prieskum dvakrát ročne. Z ich záznamov je evidentné, že americká mládež má iPhony z roka na rok radšej a radšej.


Piper Jeffrey

Spoločnosti Apple sa teda na domácej pôde podaril naozaj husársky kúsok. Hoci sú iPhony drahými zariadeniami (aj keď v Amerike sú o poznanie lacnejšie než u nás), darí sa im presadzovať u najmladšej generácie, ktorá ešte nie je zárobkovo činná. Súčasná generácia totiž dbá na imidž viac, než ktorákoľvek iná generácia v minulosti a vlastnenie smartfónu, akým je iPhone, do istej miery určuje ich spoločenský status.

Pokiaľ niekomu píšete správu v iMessage a zobrazí sa vám modrá bublina správy, adresát je za vodou. Pokiaľ sa zobrazí zelená, znamená to, že nemá iMessage ani iPhone, a teda patrí tímu Android. Apple si tak vychováva generáciu zákazníkov, čo mu v budúcnosti môže priniesť ďalší rast. Podľa analýzy Statista má operačný systém iOS na americkom trhu podiel až štyridsaťpäť percent. Prieskum hovorí aj o tom, že vyše pätnásť amerických tínedžerov vlastní Apple Watch a dvadsať percent si ich plánuje v budúcnosti zakúpiť.

Najnovšie z kategórie: Apple

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio