MOBIL.sk MOBIL.sk

Instagram prináša fotky a videá s rozostreným pozadím aj do smartfónov s jedným fotoaparátom
zdroj: Instagram

Instagram prináša fotky a videá s rozostreným pozadím aj do smartfónov s jedným fotoaparátom

Instagram vypálil rybník všetkým výrobcom smartfónov s dvomi (a viac) fotoaparátmi. Prináša totiž fotografie (a videá) s rozostreným pozadím aj do telefónov, ktoré majú len jeden fotoaparát. Ukázal tak, že sa to dá.

Pred časom sme písali, že sa takáto funkcia chystá a dnes si ju môžu vyskúšať všetci majitelia podporovaných smartfónov. Režim Zaostrenie využíva detekciu tváre a rozostrením tvár oddelí od pozadia. Skvelé na tom je, že pre takéto fotografie zvláda aj selfie kamerka. Rozostrenie je aktívne aj pri nahrávaní videí. Funkciu nájdete v aplikácii verzie 40.0 hneď vedľa funkcií Superzoom alebo Boomerang. Režim zaostrenie je dostupný pre iPhone 6s, 6s Plus, 7, 7 Plus, 8, 8 Plus, X a tiež pre vybrané smartfóny s operačným systémom Android.

Instagram týmto krokom určite zavaril aj aplikáciám tretích strán, ako sú Magic Portrait Mode, FabFocus, LightX alebo Point Blur, ktoré túto funkciu ponúkali ako exkluzivitu. Človek menom Genady Okren na svojom twitteri už stihol zverejniť aj porovnanie s módom portrét na svojom iPhone X. Na výsledok sa pozrite nižšie.

iPhone X si vedie trochu lepšie, pokiaľ sa jedná o celkové zaostrenie tváre, nedokáža však nahrávať video. Instagram tak dáva všetkým ľuďom o dôvod viac, aby používali Instagram namiesto Snapgatu. Po rokoch sú totiž Selfie viac a viac populárne a zdá sa, že práve Instagram zvolil ten najsprávnejší prístup k nim. Medzičasom Instagram sprístupnil aj nálepky s menami používateľov (Nametag). Vo videu alebo na obrázku teda môžete niekoho spomenúť podobne, ako to v minulosti išlo s hashtagmi, miestom alebo aktuálnym časom.

Instagram

Zdá sa, že kým Facebook stagnuje a škodia mu veci ako politika alebo šírenie falošných správ, Instagram si ide svoje. Ponúka pohľad na momenty zo života bez zbytočných slov.

Najnovšie z kategórie: Instagram

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio