MOBIL.sk MOBIL.sk

Apple vraj príde v roku 2019 so zaujímavými novinkami v iPhonoch!
zdroj: Pexel.com

Apple vraj príde v roku 2019 so zaujímavými novinkami v iPhonoch!

Jeden z iPhonov, ktoré Apple predstaví v roku 2019 by mal zásadným spôsobom zlepšiť fotografie za úplnej tmy. Pomôcť k tomu má viac objektívov.

Podľa správ zverejnených včera na taiwanskom portáli Economic Daily News minimálne jeden iPhone v roku 2019 ponúkne navyše objektív s 5-násobným zoomom. Nebolo špecifikované či pôjde o digitálny alebo optický zoom, ale môžeme predpokladať, že sa bude jednať o optický. Digitálny zoom v tomto rozsahu totiž majú už aj súčasné iPhony. iPhone 8 disponuje 5-násobným digitálnym zoomom, iPhone 8 Plus sa navyše hrdí aj 2-násobným optickým a iPhone X má digitálny zoom až 10-násobný.

Pexels

Tri objektívy by tak mali zásadne zlepšiť kvalitu fotografií hneď v niekoľkých aspektoch. Nočné nímky s dlhšou expozíciou budú ostrejšie, všeobecne sa tak zlepší kvalita fotografií fotených za zlých svetelných podmienok alebo v tme. Tiež by sa tým mala zlepšiť hĺbka záberov, čo pomôže efektu rozmazaného pozadia pri móde Portrét. Fotografie z budúcich iPhonov by tak mali dostať ešte naturálnejší vzhľad a kvalitou by sa mali priblížiť klasickým fotoaparátom ešte viac.

Aj druhá informácia sa týka práve fotoaparátu budúcich iPhonov. Zdroje spoločnosti Bloomberg zase tvrdia, že Apple rozšíri svoj systém TrueDepth selfie kamerky aj na hlavný fotoaparát. To by zas malo napomôcť oveľa detailnejším a graficky prepracovanejším aplikáciám pre rozšírenú realitu. TrueDepth systém iPhonu X pracuje na báze projekcie asi 30 000 bodov, ktoré premietne do priestoru a infračervená kamera zachytí mapu týchto bodov, na základe čoho vie iPhone lepšie zamerať a rozoznať používateľovu tvár, resp. čokoľvek, čo sa v zábere nachádza.

Každý, kto už použil nejakú aplikáciu s rozšírenou realitou, vie, že súčasné fotoaparáty smartfónov mávajú relatívne často problémy s umiestnením objektov. Štrukturované konštantné osvetlenie scény laserom by tomuto problému mohlo úplne zabrániť. Pokiaľ budú tieto správy pravdivé, máme sa na čo tešiť.

Najnovšie z kategórie: Apple

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio