MOBIL.sk MOBIL.sk

IKEA predstavila bluetooth reproduktor pre domáci posluch hudby
zdroj: Ikea

IKEA predstavila bluetooth reproduktor pre domáci posluch hudby

Švédsky výrobca nábytku predstavil bluetooth reproduktor novej rady Eneby. Ponúka hneď dve veľkosti.

Ikea Eneby sú nové bezdrôtové reproduktory od spoločnosti Ikea. Tá sa už pred časom vrhla do predaja smart doplnkov do domácnosti, akým sú napríklad bezdrôtové nabíjačky či smart žiarovky. Najnovšie do ich portfólia pribudnú dva smart doplnky pre milovníkov hudby.

Ikea Eneby / IKEA

Reproduktor Ikea Eneby prichádza v dvoch veľkostných variantoch, pričom každý bude ponúkaný jneď v dvoch farbách - čiernej a bielej. Dizajn je veľmi jednoduchý a povedal by som, že klasický švédsky. Jedná sa o obyčajné jednoduché kvádre s čelnou stranou v tvare štvorca. Telo je tvorené z umelej hmoty s odnímateľným predným panelom z polyesteru.

Menší 8-palcový (20 cm) reproduktor je vybavený rúčkou na prenášanie, a tak si svoju dávku hudby môžete dopriať aj na záhradnej párty alebo kdekoľvek mimo domova. Tento menší model vo svojich útrobách ukrýva 2 reproduktory (5 W + 15 W). Ikea tento model odporúča na piknik. Menej portability ponúka väčší 12-palcový (30 cm) model, ktorý rukoväť nemá, je teda určený výhradne na domáci posluch. O hudobný prednes sa postará až trojica reprákov (2 x 15 W + 12 W), čo je výrazne viac než v predchádzajúcom prípade. Papierový výkon im teda nechýba.

Ikea Eneby


Momentálne sa reproduktory dajú predobjednať v Amerike za cenu 49 dolárov, resp. 89 dolárov za väčší kus. Ikea však pôsobí globálne, preto v budúcnosti môžeme očakávať tieto reproduktory aj u nás. K väčšiemu sa dá objednať stojan a k menšiemu výmenná batéria za veľmi priaznivé ceny. Už len zistiť ako tento švédsky dizajnový zázrak hrá. To je totiž zrejme najdôležitejšie.

Najnovšie z kategórie: Lifestyle

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio