MOBIL.sk MOBIL.sk

The Legend of Janosik: Slovenská mobilná hra s naozaj úžasnou atmosférou!
zdroj: Gabriel Nagypál / BLACK DEER GAMES

The Legend of Janosik: Slovenská mobilná hra s naozaj úžasnou atmosférou!

Nestáva sa často, že človek narazí na slovenskú hru, ktorá by sa svojou kvalitou a atmosférou mohla rovnať populárnejším titulom. Dnes tu však jednu takú máme.

The Legend of Janosik je 2D štylizovaná arkádová hra pre operačné systémy iOS a Android. Ponúka tri rôzne herné režimy: Prežitie (survival mód), Na koni (runner mód) a Príbeh (klasický story mód) so 16 levelmi. Hlavnou postavou je národný hrdina Juraj Jánošík, ktorý bohatým bral a chudobným dával. Bol prenasledovaný šľachtou a drábmi a inak tomu ani nie je ani v tejto hre. 

The Legend of Janosik / BLACK DEER GAMES

Zastrieľate si v nej z dobovej pištole, skántrite pár drábov svojou valaškou, či si zajazdíte na koni. Príbehový mód prináša o najslávnejšom slovenskom zbojníkovi aj historické fakty, takže si môžete oprášiť svoje vedomosti zo školy. Počas hrania sa schopnosti postavy Jánošíka vylepšujú, tiež pribúda možnosť používať nové zbrane. Pri prechádzaní levelov používate akési magické ľudové symboly, ktoré Jánošíkovi dávajú rôzne nadprirodzené schopnosti.

To, čo však robí z The Legend of Janosik naozaj výnimočnú hru, je atmosféra. Celá grafika je ladená do tmavých farieb a herné prostredie dopĺňajú ľudové ornamenty, nádherná slovenská príroda či slovenské hrady. Na pozadí hrá celý čas veľmi sugestívna hudba plná slovanských motívov, chorálov a fujár, ktorá celú atmosféru ešte viac umocňuje. Netradičná je aj možnosť nastaviť si v hre slovenčinu. S ňou vám k srdcu The Legend of Jánošík prirastie ešte viac. Okrem slovenčiny je k dispozícii aj angličtina a poľština. Jánošík bol totiž známy aj u našich severných susedov.

The Legend od Janosik / BLACK DEER GAMES

Autorom tejto slovenskej hry je Peter Jurkovský. The Legend of Janosik si stiahnete zadarmo, ale pokiaľ sa vám hra páči, autor necháva možnosť dobrovoľne ho podporiť príspevkom priamo z jej menu. Podľa nás si tento projekt finančnú podporu určite zaslúži. Ide totiž o kúsok, ktorý patrí k tým naozaj vydareným. Nehovoriac o tom, že ide o slovenskú hru, ktorá pohladí dušu každému hrdému Slovákovi. Na Google Play má hodnotenie 4,8 hviezdičiek z 5 s veľkým množstvom oslavných komentárov. A niečo na nej naozaj bude, pretože pri písaní tohto článku som sa pri nej tiež "zasekol" na niekoľko desiatok minút. Viac informácií o hre sa dozviete na jej oficiálnej stránke.

Najnovšie z kategórie: Hry

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio